به گزارش صبح توس؛ سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امشب در افتتاحیه دهمین کاروان ازدواج دانشجویی که در رواق حضرت زهرا (س) حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: شور و شوق جوانی وصف‌ناپذیر است و فضایی که امشب می‌توان درک کرد یکی از بهترین لحظات است.

 

صالحی افزود: این لحظات را باید قدر دانست چراکه تکرار نشدنی هستند و این سفر سه‌روزه برای شما می‌تواند شروعی بابرکت از کنار منبع فیض امام رضا (ع) باشد.

 

وی با تأکید بر تشکیل خانواده و نقش آن در جامعه گفت: این قرارداد، قراردادی ساده نیست و وقتی در این قرارداد وارد شدید میثاق محکمی دادید.

 

وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: ازدواج فقط عقد نیست بلکه یک میثاق مستحکم است و با تمام قراردادها تفاوت دارد.

 

صالحی افزود: ازدواج یک رابطه ناب وجودی است و ما را به یک رابطه ناب و خاص وجودی می‌رساند و اینجاست که ازدواج یک بعد هستی‌شناسی پیدا می‌کند و یک ارتباط وجودی می‌شود.

 

وی با اشاره به سبک زندگی امام خمینی (ره) گفت: کتاب بانوی انقلاب کتابی است که خاطرات همسر امام(ره) و روایت زندگی ۶۰ ساله ایشان است که توصیه می‌کنم حتماً آن را مطالعه کنید.

 

صالحی افزود: بامطالعه این کتاب می‌توانید به رابطه وجودی خاص امام و همسرشان پی ببرید و متوجه شوید که امام فقط یک سیاست‌مدار نبودند بلکه یک همسر خوب نیز بودند.

 

وزیر ارشاد با تاکید بر اینکه زندگی حضرت امام(ره) بهترین الگو برای نسل جوان است، خاطرنشان کرد: زندگی امام(ره) نمونه‌ای از رابطه ناب وجودی است و حتی مطالعه نامه‌هایی که ایشان خطاب به همسرشان می‌نویسند سرشار از محبت و علاقه است.

 

وی گفت: زن و شوهر در یک رابطه هستی شناسانه فاصله‌ها را از بین می‌بیند و می‌توانند سختی‌ها و مشکلات را در کنار یکدیگر طی کنند.

 

صالحی خطاب به زوج‌های جوان خاطرنشان کرد: این سفر ۳ روزه فرصتی خاص است برای اندیشیدن بیشتر به تعهدات و مستحکم‌تر کردن رابطه ناب وجودی که بین شما وجود دارد.

در ادامه افتتاحیه دهمین کاروان ازدواج دانشجویی، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی گفت: امیدوارم مهمانی امام مهربانی ها در شروع زندگی شما برکت باشد و الگو پذیری ما از ائمه طاهرین (ع) در زندگی جاری باشد.

 

حجت الاسلام رییسی افزود: گذشت کردن و توجه به همسر، همراه، همفکر، همراز و مددکار هم بودن نیاز زندگی امروزی ماست و تجرد و عدم تشکیل خانواده حواشی است که برای ما ایجاد شده است.

 

وی خاطر نشان کرد: جامعه سالم از خانواده سالم شکل می گیرد و زندگی حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) الگو و اسوه این خانواده سالم است.

 

تولیت آستان قدس رضوی گفت: سبک زندگی بزرگان دینی ما نیز دربردارنده الگوهای نابی است که باید از آن ها درس گرفت.

 

حجت الاسلام رییسی با تاکید بر آرامش در زندگی افزود: امیدوارم حاصل ازدواج شما زندگی مورد توجه حضرت رضا (ع) و توام از آرامش باشد.

 

وی خاطر نشان کرد: از مسائل اقتصادی حماسی نداشته باشید چراکه فضل خداوند شما را کفایت خواهد کرد.

 

خاطر نشان می کند افتتاحیه دهمین ازدواج دانشجویی با قرائت عهدنامه توسط زوجین در محضر امام رضا(ع) پایان یافت.

 

انتهای پیام/