به گزارش صبح توس؛ سید جواد حسینی در همایش تجلیل از نخبگان ،هنرآموزان و فعالان مهارتی با اشاره به اینکه انتخاب خانواده‌ها در خصوص رشته تحصیلی و آینده دانش آموزان سبب نامتقارن شدن هرم اشتغال کشور شده است اظهار داشت: خانواده در خصوص انتخاب رشته توجه به هدایت تحصیلی را امری مهم برشمردن.

 

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش پروش بر نظامی تمام ساحتی پایه‌ریزی شده است تصریح کرد: در طرح توسعه مبنا بر آموزشی است که افراد به‌راحتی بتوانند وارد بازار کار شوند.

 

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه متأسفانه دریافت مدارک دانشگاهی بدون کسب مهارت‌های لازم ادامه داد:باید نظامی را هدف‌گذاری کنیم که هم‌زمان با کسب مدرک مهارت برای ورود به عرصه بازار  کار را نیز کسب کنند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت ۸۰۰ هنرستان و۲۰رشته فنی در استان تأکید کرد: وجود این مراکز آموزشی موقعیت مناسبی را برای ایجاد کارآفرینی در استان است.

 

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون نیز ۵ هزار فارغ‌التحصیل هنرستانی در ۴۲۰ رشته دانش‌بنیان مشغول به کارشده‌اند ادامه داد: ۳۵۵محصول تولید این شرکت‌ها به کشورهای اروپایی صادرشده است.

وی کنکور گرایی و تکیه صرف بر آموزش و حافظه محور بودن نظام آموزشی افتی برای آینده کشور است عنوان کرد: متأسفانه مافیای کنکور در خصوص حذف آن مقاومت می‌کنند.

 

انتهای پیام/