به گزارش صبح توس؛ سرتیپ دوم پاسدار یعقوبعلی نظری ظهر امروز در حاشیه بازدید از طرح های دهستان آباد شهرستان زاوه اظهار داشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر هزار نقطه آباد در کشور، شهرستان زاوه در خراسان رضوی یکی از شش منطقه انتخاب شده است که با همیاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران و مشارکت مردم قرار است تا دهستان ساق و روستاهای اطراف به دهستان آباد در حوزه های مختلف ارتقا یابد.

وی تصریح کرد: فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در شش منطقه این استان به مردمان ۸۰ روستای محروم با جمعیت بالغ بر ۸۰ هزار نفر خدمات عمران، اشتغالزایی، فرهنگی و آموزشی  ارایه می کند.

نظری بیان کرد: در این طرح و بنا به ظرفیت ها و امکانات و علاقه مردم روستا در ابتدای امر یک طرح مطالعاتی و نقشه راه توسط کارشناسان تهیه و تنظیم و بر اساس آن برنامه های عمران و آبادانی اشتغالزایی، فرهنگی و آموزشی اجرا می شود.

فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) خاطر نشان کرد:  شرط تحقق این طرح و رفع نشکلات متطقه مشارکت و حضور مردم است تا بتوان با برنامه ریزی دقیق بخشی از فرزندان این متطقه که به شهر مهاجرت کردند برگشته و روستای خود را نیز آباد کنند.

مسئول اجرای طرح دهستان آباد زاوه نیز گفت: دهستان ساق شهرستان زاوه با ۸ روستای زیر مجموعه و ۱۷ هزار حمعیت ۴۰ شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام اسلامی کرده و از مناطق کم برخورداری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

مصطفی حسن نژاد در خصوص اجرای طرح دهستان آباد در این منطقه اظهار داشت: ارایه تسهیلات اشتغالزایی و هدفمند به مشاغل خانگی، ایجاد ۱۲ شبکه دام سبک و سنگین و مرغ تخم گذار، سه باب فضاهای آموزشی در حال احداث، احیای ۱۶ رشته قنوات، ساخت دو باب خانه عالم،  بخشی از عرصه های در دست اقدام  "طرح دهستان آباد" زاوه در دهستان ساق است.

انتهای پیام/