به گزارش صبح توس؛ خالقداد عرب صبح امروز در ششمین نشست شورای آموزش و پرورش این شهرستان ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، گفت: شناساندن فرهنگ اسلام، قرآن و اهل بیت به دانش آموزان به عنوان آینده سازان این جامعه یک امر مهم و اساسی است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه نهاد آموزش و پرورش به عنوان جعبه سیاه کشور نقش ایفا می‌کند، افزود: چنانچه قرار است که فکر ما معطوف به آینده و پیشرفت کشور باشد باید در راس به آموزش و پرورش به عنوان سکان دار تربیت نسل آینده توجه داشت.

 

عرب فلسفه وجودی شورای آموزش و پرورش را به مدد آمدن همه اندیشه ها و فکرهای ناب در زمینه پیشرفت حوزه آموزش و پرورش دانست و یادآور شد: باصرف وقت و تدوین یک برنامه ریزی دقیق و کاربردی شاهد پیشرفت روز به روز این نهاد خواهیم بود.

 

فرماندار رشتخوار دانش آموزان، نوجوان و جوانان را به عنوان مهم‌ترین سرمایه های کشور دانست و در ادامه ابراز داشت: همه ما باید با عزم جهادی تلاش کنیم که در تعلیم و تربیت سرمایه های آینده کشورمان سهیم باشیم و در این راستا باید از ظرفیت های حوزه آموزش و پرورش هم نهایت استفاده را داشته باشیم.

 

در ادامه محمد قاسم پور، مدیر آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار و دبیر شورای آموزش و پرورش این شهرستان نیز ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت این ایام در سطح مدارس شهرستان اشاره کرد و افزود: الگوگیری از اهل بیت به‌ویژه حضرت فاطمه زهرا(س) در زندگی مهم و اساسی است.

 

وی برگزاری جلسات شورای آموزش و پرورش را به صورت منظم، کاربردی و هدف دار و انتخاب چند سال متوالی شورای آموزش و پرورش این شهرستان به عنوان شورای برتر استان را از افتخارات حوزه آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار عنوان کرد و با تقدیر از همکاری دیگر نهادها، افزود: شک نباید کرد که آموزش و پرورش موفق نتیجه افزایش مشارکت ها و استفاده از ظرفیت های و برنامه ریزی های مناسب همه متولیان امر است.

 

مدیر آموزش و پرروش شهرستان رشتخوار در ادامه با توجه به دستور کار جلسه گفت: با توجه به سند تحول بنیادین، اسناد فرادستی و همچنین موضوع تعلیم و تربیت تمام ساحتی، در آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار نگاه ویژه به موضوع قرآن و ورود آن به خانواده ها شده است که در این طرح برنامه ریزی شده است که دانش آموزان به عنوان سفیران قرآنی درسطح مدارس پیام رسان قرآنی وتربیتی خانواده ها خود باشند که از نتایج اجرای این طرح می توان به ورود خانواده ها به عنوان خیرین قرآنی آموزش وپرورش یاد کرد.

 

وی از برگزاری دومین همایش خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار و خیرین قرآنی آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار در اسفندماه جاری خبر داد و افزود: خوشبختانه امروزه شاهد افزایش مشارکت ها در آموزش و پرورش شهرستان و در همه حوزه های آموزشی و پرورشی هستیم که موضوع خیرین قرآنی از جمله این موارد است.

 

قاسم پور در پایان از توجه ویژه ائمه جمعه شهرستان به حوزه آموزش و پرورش و همراهی با این نهاد تقدیر و تشکر کرد.

 

انتهای پیام/