به گزارش صبح توس؛ مدیر آموزش و پرورش کاشمر امروز در جلسه ستاد پشتیبانی سوادآموزی آموزش و پرورش کاشمر که در سالن جلسات این اداره برگزار شد ضمن عرض تسلیت ایام شهادت دخت گرامی نبی مکرّم اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها ،به شاخص‌هاي مقايسه جوامع پرداخت و گفت: سواد یکی از شاخص‌هاي مقايسه جوامع است و اجماع جهاني وجود دارد كه هر چه بي‌سوادي در جامعه‌اي كمتر باشد آن جامعه و كشور، توسعه يافته‌تر است.

علی طاهریان ادامه داد: یکی از مهم‌ترين دغدغه‌هاي ايران اسلامي از همان ابتداي انقلاب، ريشه‌کن كردن بي‌سوادي بوده است و در اين خصوص برنامه‌هاي مختلفي نیز اجرا شده و هم‌ اکنون بیسوادی در جامعه نفس‌های آخر خود را می‌کشد و با برنامه‌ریزی، راهکارهای جدید، سرمایه انسانی موجود و نیز اعتبارات، این راه ادامه می‌یابد تا به نقطه آخر و مقصد نهایی برسیم.

سرپرست فرمانداری کاشمر هم در این جلسه، نهضت سوادآموزی را یک ابتکار شگفت‌انگیز در جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد که به فرمان تاریخی معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) تشکیل و منشاء تحولی بزرگ در رشد باسوادی در کشور شد.

مرادعلی احمدزاده با اشاره به اهداف تشکیل نهضت سواد آموزی، تصریح کرد: مبنای فعالیت در نهضت سوادآموزی، اعتقادی و مذهبی است و اگر چه این نهاد فعالیت‌های مؤثری در زمینه ریشه‌کنی بی‌سوادی داشته است ولی همه ادارات و نهادها  و به ویژه بخشداران، شوراهای شهر و روستا و دهیاران روستاها موظف به همکاری با سوادآموزی آموزش و پرورش هستند تا إن شاء الله در آینده نزدیک شاهد برگزاری جشن ریشه کنی بیسوادی در سطح شهرستان باشیم.

در ادامه این جلسه رئیس اداره سنجش سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از حضور در کاشمرگفت: سوادآموزی کاشمر با توجه به زحمات و خدمات انجام شده و پیگیری‌های مجدانه از شهرستان‌های عالی در سطح استان است به طوری که در بین مناطق و شهرستان‌های 47 گانه استان، از نظر میانگین سواد، رتبه 11 و از لحاظ جذب سوادآموز در دوره‌های مختلف رتبه سوم استان را کسب نموده است و از لحاظ درصد و تعداد جذب هم رتبه اول استان را داراست.

احمد آزادمنش به احیا شدن شوراهای پشتیبانی اشاره کرد و گفت: با توجه به احیاء شوراهای پشتیبانی از پنج سال گذشته تا کنون 9 جلسه کشوری با حضور معاون اول رئیس جمهور، 650 جلسه با حضور استانداران در استان‌ها و 4500 جلسه با حضور فرمانداران در شهرستان‌ها تشکیل شده است.

وی در ادامه با ارائه آمار و ارقام مختلف از سوادآموزی استان و کاشمر، به روند رو به رشد این حوزه اشاره کرد و خواستار تمرکز در جلسات و سیاست‌گذاری‌ها شد.

انتهای پیام/