به گزارش صبح توس؛ محمد سنجری در کارگروه اشتغال شهرستان سبزوار با بیان اینکه در سال جاری 2هزار و 130هزار میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات قانون حمایت از توسعه به این حوزه اختصاص‌یافته است اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی دولت این اعتبار با مجوز مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی فراهم خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه ارائه این تسهیلات  دارای مزیت‌های فراوانی برای ایجاد مشاغل پایدار در روستاها و مناطق محروم است تأکید کرد: نرخ این تسهیلات در مناطق روستایی 6در مناطق مرزی 4و دارای دوره یک‌ساله تنفس است که می‌تواند به شکل‌گیری و سوددهی این مشاغل کمک کند.

 

سنجری در ادامه با تأکید بر این نکته که دستگاه‌های نظارتی در خصوص این وام‌ها باید به‌صورت جدی مراقبت لازم از عدم انحراف مسیر هزینه وام‌ها را در دستور کار قرار دهند عنوان کرد: با توجه به قرض‌الحسنه بودن این تسهیلات باید دقت شود تسهیلات در راستای افزایش تولیدات هزینه شده و اشتغال پایدار را در روستاها رقم بزند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به اینکه 60میلیارد ریال اعتباری است که در این طرح به روستاهای سبزوار اختصاص‌یافته است تصریح کرد: با توجه به گسترده بودن بخش کشاورزی 50درصد از اعتبارات این طرح به حوزه کشاورزی اختصاص می‌یابد.

 

وی با بیان اینکه تکمیل زنجیره تولید یکی از اهداف مهم در این طرح است ادامه داد: پرداخت این اعتبارات بر اساس 20 رشته اولویت‌دار بخش‌های صنعت، حمل‌ونقل و میراث فرهنگی است .

 

 

انتهای پیام/