سید حجت بحرالعلوم در گفتگو با صبح توس؛ با اشاره به نقش و اهمیت شخصیت حضرت صدیقه طاهره (س) در میان ائمه اطهار، اظهار کرد: همان‌طور که امام صادق(ع) نیز فرموده‌اند که ما اهل‌بیت حجت خدا بر مردم هستیم، مادرمان حضرت زهرا(س) حجت خدا بر ما ائمه است یعنی بیانگر شخصیت والای حضرت زهرا(س) است.

 

وی افزود: از طرفی حضرت زهرا (س) مادر تمام ائمه اطهار به غیر از حضرت امیر المومنین (ع) نیز هستند و 11 امام فرزند ایشان محسوب  می‌شوند و این بیانگر این است که تمام شخصیت‌های وجودی ائمه در حضرت زهرا (س) موجود است.

 

این مداح اهل‌بیت (ع) گفت: ما در تمام مصیبت‌هایی که به فرزندان اهل‌بیت(ع) واردشده است تماماً از مصیبت حضرت زهرا (س) الگو گرفته‌شده است  و این بیانگر مظلومیت این بانوی بزرگوار است.

 

وی ادامه داد: روضه حضرت زهرا (س) امری راهگشا برای شیعیان و از اسرار شیعه محسوب می‌شود علت تأکید مقام معظم رهبری در برگزاری عاشورایی دهه فاطمیه توسط مردم نیز همین است.

 

بحرالعلوم با اشاره به اهمیت همراهی شور و شعور در عزاداری‌های فاطمیه، گفت: در همه امور باید شور و شعور باید در کنار یکدیگر باشد خصوصاً این امر در عزاداری حضرت زهرا(س) اهمیتی بیش‌ازپیش پیدا می‌کند زیرا عزاداری این بانوی بزرگوار موردتوجه شیعه و سنی است.

 

وی عنوان کرد: اگر قرار باشد شور در مراسم عزاداری اهل‌بیت (ع) به‌عنوان ثواب بردن باشد بسیاری از امور ازجمله قرآن خواندن ثواب بسیاری دارد اما هدف شیعیان در برگزاری مراسم عزای اهل‌بیت (ع) الگو گرفتن از سبک زندگی و معنویت ایشان است.

 

این مداح اهل‌بیت تأکید کرد: اگر کسی واقعاً می‌خواهد نسبت به مقام اهل‌بیت معرفت پیدا کند باید در هیئتی شرکت کند که نشر دهنده معارف اهل‌بیت هستند زیرابه دنبال آن قطعاً شور هم خواهد آمد.

 

انتهای پیام/