به گزارش صبح توس؛ محمد حسن زاده در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام خبر برگزاری جشنواره منطقه ای خاتون خورشید در تربت حیدریه،  اظهار کرد: این جشنواره با هدف تجمیع فعالیتهای فرهنگی، هنری، قرآنی، شرکت دادن مردم شهرستان و نیز آشنایی آنان با فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین و در رشته های فرهنگی و هنری شامل قرائت قرآن کریم، تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی، خوشنویسی، فیلم، عکس، شعر و داستان برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه جشنواره علاوه بر تربت حیدریه در شهرستان های گناباد، رشتخوار و مه ولات نیز برگزار می شود، گفت: ابتدا در هر شهرستان جشنواره برگزار و سه برگزیده خود را به جشنواره منطقه ای که در در چهار شهرستان برگزار خواهد شد، معرفی می کنند.

 

حسن زاده افزود: بر این اساس جشنواره منطقه ای هنرهای تجسمی و خوشنویسی ششم اسفند در رشتخوار، جشنواره منطقه ای موسیقی یازدهم اسفند در مه ولات، جشنواره منطقه ای فیلم و عکس هفدهم اسفند در گناباد و جشنواره منطقه ای هنرهای نمایشی از 15 تا 18 اسفندماه در تربت حیدریه برگزار خواهد شد.

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه با بیان اینکه زمان ارسال آثار تا پایان بهمن ماه جاری است، اظهار کرد: جشنواره با حمایت مالی موسسه های قرآنی، آموزشگاه های آزاد هنری و موسسات فرهنگی و هنری برگزار می شود.

 

انتهای پیام/