به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام امروز در مصلی الغدیر با اشاره به نهضت حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت گفت: زندگی و سیره رفتاری حضرت نشان داد وقتی ولایت مورد تهاجم باشد باید در میدان حاضر شد و مردم انقلابی تربت جام در 22 بهمن نشان دادند که اگر کسی بخواهد به آرمان های انقلاب و رهبری جسارت کند در میدان حاضرند.

حجت الاسلام طاهری افزود: محبت بین زن و شوهر بسیار باعث آرامش می شود و خانواده ای اهل صیانت و تقوا که در جریان مسائل اجتماعی پیرامونش باشد و از کنار حوادث  به راحتی عبور نکند همانند زندگی حضرت زهرا (س) و علی (ع) که در اوج محبت و آرامش وقتی این بانوی اسلام می بیند جان امامش در خطر است به میدان آمده و از ولایت دفاع می کند.

وی با اشاره به نحوه مبارزه سیاسی حضرت زهرا(س) تصریح کرد: دختر رسول خدا با روشهای گوناگون که شامل گریه سیاسی به عنوان مبارزه منفی، اقدام به تهدید برای نفرین دشمنان امامت، تبدیل تهدیدها به فرصت، جلب یاران سیاسی با رفتن به درب منازل مهاجرین وانصار، سکوت سیاسی، اعتراض ازوضعیت موجود به مردم، مقابله با ترور شخصیت ولایت با یادآوری غدیر و مجاهدت حضرت علی، رسانه ای کردن مخالفت با گفتن به زنان به عنوان انتقال دهنده پیام ها و وصیتنامه سیاسی اقداماتی بود که در راستای دفاع از ولایت انجام دادند.

امام جمعه تربت جام ادامه داد: روش و زندگی حضرت زهرا (س) نشان می دهد وقتی ولایت در خطر باشد یک زن هم نمی تواند در خانه بنشیند و با همه وجود به میدان می آید.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به تاریخ اسلام بیان داشت: اگر مردم حضرت زهرا(س) را حمایت می کردند کار بجای نمی رسید که در جنگ صفین بیش از 30 هزار کشته به اسلام تحمیل شود و امروز اگر ملت قهرمان ایران با حمایت از گفتمان انقلاب اسلامی دو هزار شهید مدافع حرم را تقدیم اسلام نمی کرد شاید چندین میلیون کشته داده بودیم.

وی با تقدیر از حماسه مردم در راهپیمایی 22 بهمن عنوان کرد: حضور بیش از سه برابری در راهپیمایی نسبت به سال های گذشته نشان داد مردم با همه مشکلاتی که دارند اما حواسشان به انقلاب است و اجازه نفوذ را به دشمن نمی دهند.

امام جمعه تربت جام خاطرنشان کرد: حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن سند مردمی بودن نظام اسلامی و تعلق داشتن انقلاب به مردم است.

حجت الاسلام طاهری ابراز داشت: صاحب انقلاب و نظام اسلامی مردم هستند و هرگاه ببیند دشمن بخواهند بین آنها و نظام اسلامی فاصله و تفرقه بیاندازد با هوشیاری خنثی می کنند و نشان می دهند میان عملکرد مسئولان و نظام تفاوت قائل هستند.

وی یادآور شد: مردم با حمایت از انقلاب دوباره با آرمان های امام و شهیدان تجدید پیمان کرده و نشان دادند نترس، شجاع و مقتدر هستند و فشارهای اقتصادی و تهدیدهای خارجی باعث جدایی آنها نمی شود.

امام جمعه تربت جام با اشاره به دستاوردهای راهپیمایی 22 بهمن گفت: حضور مردم نشان داد هنوز آرمان انقلاب پس 40 سال پیگیری می شود، اهل پذیرش سلطه نیستند، در برابر دشمن بدون تفرقه وجناح بندی در کنار یکدیگر حاضر می شوند و این رفتار مردم باعث بازدارندگی و دوباره بیمه شدن انقلاب، ثبات و امنیت در کشور شد.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به برنامه ریزی برای رهم زدن راهپیمایی 22 بهمن در تربت جام بیان داشت: مردم با حضور در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند تحت تاثیر تهدید داعش برای هم زدن امنیت نبود و با توجه به انفجار دو نارنجک صوتی بدون تنش مسیر را ادامه دادند.

وی ادامه داد: پرتاب نارنجک صوتی توسط دو جوان که یکی از آنها صلیب بزرگی بر گردن داشت و حضور پرشور اهل سنت نشان می دهد این افراد سنی نیستند و دشمنان برای حضور در منطقه می خواستند دستگاه امنیتی را تست کند که با دستگیر این افراد فهمیدن مردم و دستگاه های امنیت، نظامی، انتظامی و بسیجیان هوشیار هستند.

امام جمعه تربت جام با تقدیر از بسیجیان افزود: اقدام شجاعانه یکی از بسیجیان برای درآغوش گرفتن یکی از پرتاب کنندگاه نارنجک صوتی که منجبر به مصدومیت وی شده نشان می دهد بسیج همیشه در میدان عمل حاضر و فعال است.

امام جمعه تربت جام تصریح کرد: تشییع سه شهید گمنام در تربت جام در روز یکشنبه فرصت خوبی است نشان دهیم همچنان پای شهدا ایستاده ایم.

حجت الاسلام طاهری از مردم در خواست کرد: مردم انقلابی شیعه و اهل سنت تربت جام در مراسم وداع با شهیدان در هیئت رزمندگان در روز شنبه و تشییع شهدا در روز یکشنبه از فرصت بدست آمده استفاده کنند.

انتهای پیام/