به گزارش صبح توس؛ مجتبی تنها در مراسم اختتامیه جشنواره جهادگران علمی بسیجی سپاه امام رضا(ع) که در دانشگاه فردوسی مشهد با حضور اقشار بسیجی شهرستان ها برگزار شد، اظهار کرد: در طی جشنواره مسئولین سپاه امام رضا (ع) از غرفه ها و دستاوردهای تمامی عزیزان دیدن کرده اند و به پای صحبت ها و دغدغه های آن ها نشسته اند و تلاش کرده ایم دغدغه های مخترعین را بشنویم.

 

وی افزود: در طی این مدت سه دغدغه مشترک میان مخترغین وجود دارد این است که ما یک اختراعی را انجام داده ایم اما چرا هیچ نهاد و ارگانی از ما حمایت نمی کند؟

 

مسئول سازمان بسیج علمی سپاه امام رضا(ع) با اشاره به پاسخ این دغدغه، گفت: در پاسخ به این سوال باید گفت که اختراعاتی که بسیجیان عزیز کرده اند از منظر نیاز جامعه و احتیاج مردم به آن و همچنین وجود مشتری ای که برای تهیه آن هست یا خیر بررسی می شود.

 

وی ادامه داد: یعنی باید دقت کنید که شما باید اختراع و ابتکاری را انجام دهید که پس از ساخت مورد استفاده و خرید قرار بگیرد لذا دقت به این امر باعث می شود تا دغدغه اولیه بسیار کمرنگ تر و زمینه حمایت از اختراع شما بیشتر بشود.

 

تنها با اشاره به طرح دغدغه بعدی که مختص به مخترعین بسیجی است، بیان کرد: سازملن بسیج علمی کشور از آغاز شکل گیری ایده در ذهن مخترع تا طی تمامی مراحلی که دارنده محصول دارد یعنی تولید انبوه و تجاری سازی محصول است همراه مخترعین هستیم که شامل حمایت علمی و معنوی است.

 

وی با اشاره به حمایت مادی از مخترعین بسیجی تصریح کرد: دو نوع حمایت در این زمینه ها وجود دارد که یک نوع حمایت بلاعوض است که به منظور نمونه سازی اختراع در اختیار محققان قرار می گیرد و نوع دیگر حمایت حمایت تسهیلاتی است که برای ساخت نمونه تجاری سازی شده و آماده ورود به بازار در اختیار عزیزان قرار می گیرد.

 

مسئول سازمان بسیج علمی سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه پایان حمایت های علمی از مخترع تا جایی است که آن مخترع در یک زمینه تخصصی شرکت دانش بنیان داشته باشد، بیان کرد: ان شا الله در سال آینده رویکرد بسیج جامعه علمی حمایت عام از همه مخترعین و مبتکرین است و حمایت خاص دیگر در مورد شرکت هایی است که در طول سال های گذشته با حمایت از بسیج ایده آن ها تبدیل به اختراع و ثبت شده است.

 

وی در پایان با اشاره به دستاوردهای این نمایشگاه اظهار کرد: در این نمایشگاه چهار محصول از محصولات ثبت شده و به سمت تجاری سازی رفت و همچنین به 20 واحد از شهرستان ها وام تولید اختصاص پیدا کرد.

 

انتهای پیام/