به گزارش صبح توس؛ علی رسولیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه عرضه مستقیم روزانه 30 تن تخم مرغ با نرخ مصوب در سطح استان آغاز می‌شود، اظهار کرد: این طرح از امروز در سطح مراکز عرضه منتخب اعم از فروشگاه‌های شهرداری و تعاونی‌ها و سایر اصناف مربوطه آغاز شده و در قالب آن هر کیلو تخم مرغ با نرخ 58 هزار ریال عرضه می‌شد.

 

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه به طور متوسط ماهانه 10 هزار و 700 تن تخم مرغ در استان تولید می‌شود که به دلیل شیوع آنفلوآنزای مرغی بخشی از واحدهای تولیدی نه فقط در استان که در سطح کشور دچار مشکل شده و همین امر در افزایش مجدد قیمت تخم مرغ در بازار موثر بوده است، تصریح کرد: با این حال مشکلی در سطح استان برای تامین نیاز مردم وجود ندارد و به منظور تعدیل قیمت ها این کالا با نرخ مصوب عرضه می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: عرضه برنج از طریق فروشگاه‌های کارکنان دولت، کارگری، زنجیره‌ای و تعاونی‌های روستایی در سطح روستاها و شهرستان‌های استان انجام می‌شود.

 

رسولیان بیان کرد: به منظور حمایت از واحدهای تولید شکر و کارخانجات قند، خرید شکر از کارخانجات قند استان توسط دولت آغاز شده است.

 

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده مجوز خرید 28 هزار تن شکر توسط دولت از کارخانجات قند استان صادر شده که تاکنون 14 هزار تن آن خریداری شده و مابقی هم در دست انجام است.

 

وی یادآور شد: همچنین توزیع برنج هم در سطح استان آغاز شده که طی این طرح دو نوع برنج هندی یکی با نرخ خرده فروشی هر کیلو 56 هزار ریال و دیگری 26 هزار ریال و برنج تایلندی هم به میزان 403 تن هر کیلو 39 هزار ریال توزیع می‌شود.

 

انتهای پیام/