به گزارش صبح توس؛  مرتضی بینش، رئیس دانشگاه فرهنگیان سبزوار امروز در جع خبرنگاران از افتتاح ساختمان آموزشی این دانشگاه همزمان با آغاز سال تحصیلی آینده خبرداد و با بیان اینکه ساختمان جدید این مرکز با اعتباری معادل 40 میلیارد ریال در حال احداث است، اظهارداشت: این مرکز روبروی دانشگاه حکیم و در قطب دانشگاهی شهر با پیشرفت فیزیکی 95 درصد در مهرماه آینده افتتاح خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه 9 هکتار زمین برای احداث این مرکز اختصاص داده شده است که 15 هزار مترمربع فضای آموزشی در آن ایجاد خواهد شد، ادامه داد: در فاز نخست دو هزار و 800متر مربع فضای آموزشی ساخته شده و آماده جذب دانشجو است.

 

بینش با بیان اینکه با اعلام اینکه تعداد هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشو در حدود 700نفر بوده و دانشگاه ها از طریق هیئت های علمی مدعو، نیاز خود را برطرف می کنند، ادامه داد: سبزوار تنها مرکزی است که چهار هیئت علمی ثابت را در اختیار دارد.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 420 فضای خوابگاهی آماده برای ارائه به دانشجویان در سبزوار موجود است، ادامه داد: سبزوار آمادگی پذیرش تا دو هزار دانشجو را نیز فراهم کرده است.

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان سبزوار همچنین با بیان اینکه سبزوار به عنوان یکی از مراکز مهارت آموزی برای افرادی که از طریق آزمون استخدامی جذب دانشگاه شده اند فعالیت می کند، ابراز کرد: از امروز کلاس های مهارت آموزی این افراد در سبزوار کار خود را آغاز کرده است.

 

انتهای پیام/