به گزارش صبح توس؛ مرتضی حمیدی امروز در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان که در  سالن جلسات ابن سینا دانشکده علوم پزشکی برگزار شد، با تاکید بر سلامت و امنیت غذایی جامعه گفت: سلامت و امنیت دو نعمت بزرگ الهی است و جامعه سالم باعث ایجاد امنیت برای انسانها می شود.

 

حمیدی ادامه داد:  تربت جام با توجه به اینکه منطقه ای استراتژیکی است مقوله امنیت غذایی به اندازه کنترل مرزها و مسائل دیگر امنیتی مورد توجه است و نباید غفلت شود.

 

وی با اشاره به تلاش های آبفای روستایی برای رساندن آب شرب سالم به مردم روستا، افزود: با توجه به همه تلاشهای انجام شده توسط آبفای روستایی بعضی از روستاها آب شرب بهداشتی و سالم ندارند و این وضعیت قابل قبول نیست.

 

فرماندار تربت جام با اشاره به توقع مردم از مسئولین، تصریح کرد: تامین آب شرب سالم و بهداشتی کمترین توقعی است که مردم روستا از مدیران دارند که دولت با صرف هزینه ۱۸ میلیاردی  در بخش تامین آب مردم دهستان موسی آباد و محمود آباد تلاش کرده آب مصرفی را تامین کند؛ اما همانطور که می دانید بسیاری از بیماری ها متاثر از آب شرب ناسالم و غیر بهداشتی است.

 

حمیدی یادآور شد: اجرای ۷۰ پروژه در حوزه آب روستایی گام های موثر دولت در رفع نیاز مردم بوده است؛ اما با همه تلاش ها شایسته نیست روستایی با تانکر آبرسانی شود.

 

وی بیان داشت: از مدیر کل آبفای روستای درخواست شده که با نگاه ویژه به مناطق کم برخوردار شرایطی فراهم شود تا آب سالم و بهداشتی در اختیار روستائیان قرار بگیرد.

 

فرماندار ادامه داد: آبرسانی با تانکر به روستا علت اصلی کاهش کیفیت و سلامت آب است، مدیران وقت بگذارند تا این مشکل تا حد امکان مرتفع شود.

 

حمیدی خطاب به مدیران عنوان داشت: براساس شعار شبکه بهداشت و درمان هزینه های پیشگیری کمتر از درمان است و مدیران تلاش کنند از بروز مشکل جلوگیری شود.

 

فرماندار تربت جام در ادامه با اشاره به برنامه های پیش از نوروز برای میهمان های داخلی وخارجی خاطرنشان کرد: تربت جام به عنوان یک شهرستان مرزی باید مراقبت ها ویژه برای جلوگیری از بیماری داشته باشد تا دچار بیماری ها واگیردار و مسری نشود.

 

حمیدی با اشاره به فرارسیدن ایام تعیطلات نوروزی ابراز داشت: پیشنهاداتی برای چگونه آماده شدن برای این ایام از مدیران دریافت می شود؛ اما در تمام کارگروه ها لازم است قبل از جلسه مدیران کارگروه های تخصصی دیدگاه را بررسی و در جلسه حول محور چگونه اجرا شدن ها تبادل نظر شود.

 

وی در ادامه با اشاره به آسیب های اجتماعی عنوان کرد: برای رفع آسیب های اجتماعی به دانشگاه ها موضوع آسیب های اجتماعی واگذار شده تا با توان اساتید جامعه شناس، روانشناس، الگو و طرح مدون ارائه شود تا بدانیم چه حوزه ای الویت اول دارد و چگونه باید ورود کنیم.

 

فرماندار خطاب به ریاست دانشکده علوم پزشکی تاکید کرد: هیئت سلامت جامعه با معرفی اساتید و نخبگان حوزه سلامت تشکیل شود تا در خصوص مسائل حوزه سلامت جامعه کار کارشناسی شده صورت گیرد.

 

وی تاکید کرد: از تشکل های اندیشه ورز هر حوزه کار پژوهشی و علمی می خواهیم تا با مصوب شدن در گروه های شهرستان دارای سازکار اجرایی شود.

 

انتهای پیام/