به گزارش صبح توس؛ اخیرا ویدئویی در فضای مجازی مبنی بر شلیک نور لیزر بر چشم خلبان های هواپیماهایی که در آسمان مشهد در حال فرود هستند، منتشر شد. این اتفاق موجب گلایه خلبان ها شده زیرا می تواند احتمال آسیب به جان مسافران را بالا برده و جان تعداد زیادی از مسافران بی گناه را تهدید کند، از همین رو موضوع را از مسئولان ذیربط جویا شدیم.

 

ابتدا به سراغ حسن جعفری، مسئول روابط عمومی فرودگاه مشهد رفته و در خصوص این اتفاق از وی توضیحاتی خواستیم که به خبرنگار صبح توس گفت: احتمال وجود این مشکل وجود دارد، اما بنده در این خصوص تاکنون شکایتی دریافت نکرده ام و خلبان ها به ما گزارشی مبنی بر وجود این مشکل ارسال نکرده اند.

 

وی افزود: تنها اطلاعی که من از این موضوع پیدا کرده ام گزارشی بود که امروز در خبرگزاری «کن نیوز» مطالعه کردم، بنابراین احتمال وجود این امر هست.

 

مسئول روابط عمومی فرودگاه مشهد با بیان اینکه این موضوع ها ابتدا به دست قوه قضائیه می رسد، اظهار کرد: برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با قوه قضائیه ارتباط گرفته و موضوع را از قاضی اصولی صفار که قاضی ویژه فرودگاه هستند، جویا شوید.

 

سپس به سراغ قاضی اصولی صفار، قاضی ویژه فرودگاه مشهد رفته و از او ماجرا را پرسیدیم که اظهار کرد: من مصاحبه نمی کنم و برای کسب اطلاعات در این زمینه باید با روابط عمومی فرودگاه مشهد ارتباط بگیرید و اطلاعات در این خصوص را از آن ها جویا شوید.

 

البته کانال تلگرامی پایگاه خبری-تحلیلی «کن نیوز» مختص به صنعت هوایی کشور خبری را در مورد دستور قاضی اصولی به شرح زیر منتشر کرده است.

 

در پی انتشار فیلم و شکایت خلبان ها از پرتاب نور لیزر به کابین خلبان در کانال «کن نیوز»، بازپرس فرودگاه مشهد صبح امروز دستورات ویژه قضایی را به مراجع ذی‌صلاح صادر و شخصاً پیگیر موضوع شده است.

 

اصولی صفار، بازپرس فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد، به لحاظ برقراری پرواز ایمن، دستورات فوری و قضایی مبنی بر شناسایی و برخورد جدی و قاطع با افرادی که در این خصوص نقش داشته و همچنین دستور دستگیری آنها و توقیف وسایل مربوطه را صادر کرد.

 

«صبح توس» بنا به تعهد خود به دنبال بررسی و علت یابی این موضوع رفت تا در صورتی که خطری جان مردم را تهدید می کند در صدد رفع آن برآید؛ اما با عدم اطلاع رسانی مسئولین مواجه شد.

 

انتهای پیام/