به گزارش صبح توس؛ حمید عسکری در دوره آموزش توجیهی برگزاری طرح «آرامش بهاری» که در سبزوار برگزار شد با اشاره به وجود هشت هزار و 84 مکان مذهبی و بقعه متبرکه در سطح کشور اظهار کرد: زیرساخت‌های لازم برای شرکت دادن دو هزار و 700بقعه و مکان مذهبی در کشور ایجادشده و این بقاع میزبان مسافران نوروزی 97 خواهند بود.

 

وی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری از 25 اسفندماه 96 الی 13 فروردین سال 97 در بقاع منتخب اجرایی خواهد شد تصریح کرد: هرساله برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری و ارزشی در این طرح اجرایی می‌شود که برگزاری برنامه سال‌تحویل دوره‌های سبک زندگی کارگاه‌های رفع شبهات ،پاسخ به مسائل شرعی را می‌توان نام برد.

 

عسکری با اشاره به اینکه یکی از مزایای مهم که می‌توان در این طرح به آن اشاره کرد را فراهم کردن ظرفیت سفر ارزان‌قیمت برای هم‌وطنان است تأکید کرد: حضور هم‌وطنان در بقاع متبرکه برای اسکان و استفاده از امکانات رفاهی فرصت مناسبی برای انتقال مسائل ارزشی را فراهم می‌کند تا علاوه بر سفر مفرح در حوزه معلومات دینی داشته‌ای را کسب کرد.

 

وی با اشاره به در پیش بودن ایام شهادت حضرت فاطمه سلام‌الله علیها از برگزاری مراسم عزاداری در بیش از 2هزار و 700بقعه متبرکه خبر داد.

 

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه نذوراتی که مردم به بقاع متبرکه اختصاص می‌دهند در سه سرفصل فرهنگی هزینه‌های جاری و اقدامات و عمرانی صرف می‌شود عنوان کرد: درصد عواید بقاع متبرکه کشور به اجرای پروژه نگهداری، توسعه و بازسازی اختصاص می‌یابد.

 

انتهای پیام/