به گزارش خبرنگار صبح توس؛ عصر روز گذشته به منظور پیگیری وعده های انتخاباتی اعضای شورای اسلامی شهر جغتای با حضور در دفتر این شورا، اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق وعده های انتخاباتی آنها را جویا شد.

 

در این گفت و گوی صمیمانه که با حضور احمد احمدی زاده، نماینده شورای شهر و همچنین ابوطالب جغتای، نایب رئیس شورای شهر در دفتر این شورا برگزار شد،  به سوالاتی درباره وعده های انتخاباتی اعضای شورای شهر جغتای پاسخ دادند.

 

کمبودها در حوزه جابجایی مسافران شهرستان از طریق قطارهای مسافربری که عمدتا به توقف قطارها و تهیه بلیط بین راهی مربوط می شود، اولین سوالی بود که احمدی زاده در پاسخ به آن گفت: ۲۳ دی ماه سال جاری اعضای شورای شهر جغتای به همراه شهردار و سبحانی فر، نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، با حضور در دفتر محمدزاده، مدیر کل راه آهن کشور و همچنین معاون مسافری وی، مشکلات مربوط با این حوزه مطرح و مقرر شد تا پیگیری های لازم در این رابطه انجام و به اطلاع این شورا برسد.

 

وی افزود: بر اساس اظهارات معاون مسافری راه آهن کشور، برنامه این اداره هر شش ماه یکبار بروز رسانی می شود و از این رو برای رفع مشکل توقف قطارها و تهیه بلیط اصلاحاتی در شش ماه بعدی انجام خواهد گرفت.

 

تکلیف ساختمان فرهنگسرا چه زمانی روشن می شود؟

 

تکمیل ساختمان فرهنگسرای شهر جغتای، ساخت تعزیه خانه و همچنین استقرار اداره ارشاد مستقل در این شهر، دیگر مشکل شهر جغتای بود که نایب رئیس شورای شهر جغتای به توضیح پیگیری های صورت گرفته در این رابطه پرداخت.

 

وی تشریح کرد: این سه موضوع را بادکتر کاراندیش، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد کشور در تهران در میان گذاشتیم و در این رابطه نیز قول مساعدتی داده شده است که در صورت عدم تحقق آنها، اعضای شورای شهر جغتای خود را ملزم به پیگیری از راههای قانونی دیگر می دانند تا در اسرع وقت شاهد تکمیل ساختمان فرهنگسرا و همچنین احداث تعزیه خانه باشیم.

 

جغتایی در ادامه افزود: معاون وزیر ارشاد قول داد تا در تکمیل ساختمان فرهنگسرا از بخش خصوصی کمک گرفته شود که بیان جزییات آن فعلا مقدور نیست؛ اما در آینده به اطلاع مردم شهر جغتای می رسد.

 

برای رونق ورزش شهرستان، بویژه کشتی باچوخه چه اقدامی صورت گرفته است؟

 

احمدی زاده در پاسخ به این سوال گفت: شورای پنجم شهر جغتای احداث پیست موتور سواری و گود کشتی باچوخه را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است و بر همین اساس، دستورالعمل های لازم برای احداث گود کشتی در حاشیه باغراه واقع در ظلع جنوبی باغ های شهر جغتای را به شهرداری ابلاغ کرده است.

 

وی افزود: شهرداری نیز فرایند تسطیح ناهمواری های زمین مورد نظر را شروع کرده است تا با ساخت گود کشتی باچوخه، شاهد روزهای خوبی در ورزش شهرستان جغتای باشیم.

 

نماینده شورای شهر جغتای در شورای شهرستان خاطرنشان کرد: پیگیری ها برای آزادسازی زمین در شرق شهر جغتای به منظور احداث پیست اختصاصی موتور سواری نیز شروع شده است که در صورت همکاری مسئولان منابع طبیعی شهرستان، مانعی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

 

ساخت استخر سرپوشیده به کجا رسید؟ آیا شهرداری این کار را انجام می دهد؟ 

 

وی تاکید کرد: احداث استخر سرپوشیده را می توان یکی از مهمترین مطالبات مردمی در شهر جغتای دانست که در سالهای اخیر نیز بر حجم مطالبات مردمی در این زمینه افزوده شده است، چرا که نبود استخر شنا در شهرستان جغتای در هر روز تعداد قابل توجهی از اهالی شهر جغتای و ساکنان روستاهای تابعه آن را برای استفاده از استخر شنا به شهرهای نقاب و جاجرم می کشاند، موضوعی که در کنار هزینه سازی برای مردم، خطرات ناشی از تردد در مسیر های نا امن را نیز بدنبال دارد.

 

نایب رئیس شورای شهر در این رابطه گفت: برای ساخت استخر توسط شهرداری مشکلی نداریم و در حال حاضر منابع مالی لازم برای شروع این پروژه را در اختیار داریم؛ اما آموزش و پرورش برای ساخت استخر در شهر جغتای پیشقدم شده و طی روزهای آینده قرارداد ساخت آن با پیمانکار منعقد می شود از این رو ساخت یک استخر دیگر در شهر را به صلاح نمی دانیم و سعی میکنیم تا کمک حال آموزش پرورشی ها در این راستا باشیم.

 

وی افزود: در صورتی که به هر دلیلی آموزش و پرورش از انجام این پروژه خود را کنار بکشد، می توانیم ساخت استخر را یکساله به پایان برسانیم.

 

برای سند دار شدن خانه های شمال شهر اقدامی انجام داده اید؟ چرا تکلیف مردم روشن نمی شود؟

 

احمدی زاده در پاسخ به این سوال یادآور شد: هم اکنون نیز دریافت سند برای منازل مسکونی شمال شهر جغتای مانعی ندارد و متقاضیان می توانند در ازای پرداخت هزینه های گزاف سند دریافت کنند.

 

وی اظهار داشت: شورای شهر تلاش میکند تا دریافت این سندها با هزینه ای حداقلی انجام شود و در همین راستا با مدیر کل مسکن و شهرسازی استان رایزنی هایی انجام گرفته شده است که به اطلاع مردم می رسد.

 

انتهای پیام/