هادی محمدپور در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: هدف از برگزاری همایش علمی و پژوهشی شهدای دانش آموز انتقال میراث گرانبهای دفاع مقدس به نسل های آینده می باشد.

 

وی افزود: در شهرستان گناباد تعداد ۶۶ شهید دانش آموز و فرهنگی داریم در صورتی که شهرستان های همجوار با داشتن جمعیت بیشتر تعداد شهدای کمتری دارند و این یک مزیت برای ما است.

 

رئیس آموزش وپرورش گناباد تصریح کرد: تمامی تیم برگزاری این همایش فرزندان شهدا هستند و در صورتی که اداراتی مانند بنیاد شهید سرفصلی برای این گونه همایش ها دارند ولی آموزش وپرورش گناباد بدون هیچ بودجه ای اقدام به برگزاری این همایش کرده است.

 

وی با اشاره به مصوب شدن این همایش در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان، خاطرنشان کرد: همایش علمی و پژوهشی شهدای دانش آموز گناباد ۲۲ اسفند همزمان با روز شهید و با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

 

محمد پور با ذکر خاطره ای از شهادت یکی از گنابادی ها، اظهار داشت: سایت این همایش نیز راه اندازی شده و هم اکنون وصایا،خاطرات و دل نوشته های شهدا در آن بازگذاری شده است.

 

وی افزود: در شهرستان گناباد ۹ شهید فرهنگی، ۶۶ شهید دانش آموز و ۲۲ شهید وابسته فرهنگی داریم.

 

رئیس آموزش وپرورش گناباد گفت: تاکنون تعداد ۶۲ مقاله دانش آموزی و ۴۳ مقاله در بخش آزاد به دبیرخانه این همایش رسیده است.

 

لازم به ذکر است؛ این همایش ۲۲ اسفند ماه در شهرستان گناباد برگزار خواهد شد و علاقمندان تا ۱۰ اسفند مهلت دارند مقالات خود را به این همایش ارسال کنند.

 

انتهای پیام/