به گزارش صبح توس؛ سردار مجتبی غفورپور امروز در آیین افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای علمی مخترعین و مبتکرین بسیجی استان خراسان رضوی که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد علم و فناوری باید همواره چراغ راه بسیجیان ما در عرصه علم و فناوری باشد و در این خصوص مقام معظم رهبری، علمی را که بشریت در عصر حاضر به آن محتاج است را علم الهی می دانند.

 

وی ادامه داد: در این برهه از زمان که مسلمانان در محور مقاومت از تفکر انقلابی جمهوری اسلامی استفاده می کنند، جمهوری اسلامی باید در مقوله علم و فناوری هم برای جهانیان و هم برای سایر کشورهای مسلمان حرف برای گفتن داشته باشد تا رضایت الهی را کسب کند.

 

غفورپور با بیان اینکه هرکس باید در محیط خودش به جهاد بپردازد، خطاب به جوانان عنوان کرد: شما عزیزان نیز در محیط علمی و آموزشی خود این عَلَم را برداشته اید و پژوهشگران متعهد و الهی هستید؛ معتقدیم در صورت داشتن هدف الهی موفق خواهید شد.

 

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مقوله هایی که با هدف الهی به دست می آید کمک خداوند است که برای بنده اش نازل می شود و او را برای رسیدن به هدف کمک می کند کما اینکه اول جنگ ما هیچ ابزار نظامی نداشتیم؛ اما اکنون در صدر دنیا هستیم.

 

جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه در سال 59 که اوایل جنگ تحمیلی بود ما برای خط کش های هدایت آتش خمپاره ها نیازمند بودیم، گفت: اما در پایان جنگ یعنی با گذشت نزدیک به 10 سال ما خودمان موشک تولید داخل ساختیم و علت آن هم همین هدف الهی بچه های رزمنده و برکت خون شهدای ما در جنگ تحمیلی بود.

 

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی و جوانان ما از نظر توانایی علمی و بومی چیزی کم ندارد و می توانند پیشرو باشند، البته در این مسیر برای شما عزیزان کاستی ها و کمبودهایی نیز وجود دارد که باید همانند شهدای ما این سختی ها را با جهاد بگذارانید.

 

انتهای پیام/