به گزارش صبح توس؛ مجتبی تنها امروز در مراسم افتتاحیه همایش جهادگران علمی بسیج خراسان رضوی که در دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور اقشار و نواحی بسیج استان برگزار شد، اظهار کرد: هدف سازمان بسیج علمی کشور استعداد یابی بسیجیان استان و استفاده از این ظرفیت ها برای رشد و ارتقاء علم کشور است و نمایشگاه دستاوردهای جهادگران علمی بسیجی خراسان رضوی به این منظور برپا شده است.

 

وی افزود: سازمان بسیج علمی کشور با هدف تکیه بر توان داخلی و استعدادهای بومی کشور و حرکت دادن این استعدادها در راستای فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا، امام خامنه ای است.

 

مسئول سازمان بسیج علمی خراسان رضوی با اشاره به هدف برگزاری نمایشگاه جهادگران علمی، گفت: ابتدا فراخوان کلی از بسیجیان مخترع و مبتکر سراسر استان انجام شد که از این فراخوان نزدیک به 600 اثر به دبیرخانه جشنواره معرفی و از میان این آثار 67 اثر برگزیده شدکه 11 اثر متعلق به خواهران بسیجی و 56 اثر متعلق به برادران است.

 

وی ادامه داد: جشنواره امثال سه هدف و برنامه را برای خود تعریف کرده است که بخش اول آن آیین اختتامیه برنامه است که شامل نمایشگاه توانمندی بسیجیان استان است و 25 و 26 بهمن ماه همزمان با برگزاری نمایشگاه کارگاه های تخصصی با حضور اساتید برجسته کشور برای بسیجیان برگزار می شود.

 

تنها با تاکید بر اینکه موضوعات کارگاه ها متناسب با نیاز کنونی کشور و فرمایشات مقام معظم رهبری است، بیان کرد: این کارگاه ها در موضوعات اقتصاد دانش بنیان، ضرورت و اهمیت شبکه سازی و کادرسازی در فعالیت های علمی بسیج، آشنایی با قوانین ملی و بین المللی و آشنایی با مبانی اخلاق حرفه ای برگزار می شود.

 

وی تصریح کرد: سازمان بسیج علمی خراسان رضوی در حاشیه این جشنواره امضای دو تفاهم نامه را در دستور کار خود قرار داده است که تفاهم نامه اولیه آن با آستان قدس رضوی به منظور حمایت و استفاده بسیجیان مخترع کشور از امکانات آستان قدس رضوی که با حضور رئیس سازمان بسیج علمی کشور امضا خواهد شد.

 

مسئول سازمان بسیج علمی خراسان رضوی با اشاره به تفاهم نامه دیگری که در حاشیه این جشنواره امضا می شود، گفت: این تفاهم نامه به منظور رشد و حمایت از بسیجیان در حوزه سلامت، مهندسی پزشکی و تولید داروهای داخلی با سازمان سلامت بسیجیان امضا خواهد شد.

 

تنها مهم ترین بخش نمایشگاه را حضور شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و افزود: شرکت های دانش بنیان در پیشرفت اقتصاد و جلوگیری از خروج ارز از کشور نقش بسیار مهمی داشته و این نمایشگاه با حضور 10 شرکت دانش بنیان بین المللی برگزار شده است.

 

انتهای پیام/