به گزارش صبح توس؛ علیرضا جاوید عربشاهی از برگزاری رویداد ایده‌پروری سوغات فرهنگی زیارت با حضور 100 ایده پرداز منتخب طی سه روز آینده خبر داد.
وی گفت: در فراخوان رویداد ایده‌پروری سوغات فرهنگی زیارت با عنوان رهاورد 217 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد 100 نفر که دارای ایده های منتخب و مرتبط با محورهای رویداد بوده‌اند پذیرفته شدند که از 24 تا 26 بهمن ماه در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی در قالب 10 تیم به رقابت می‌پردازند.
جاویدعربشاهی افزود: در روز اول این رویداد  10 ایده برتر ارائه می‌شود که در قالب 10 تیم طی سه روز به رقابت خواهند پرداخت. در روز پایانی هر تیم در مدت 5 دقیقه ایده های مرتبط با محورهای سوغات فرهنگی زائر را ارائه خواهند کرد که در پایان سه ایده برتر برگزیده توسط تیم داوران معرفی خواهد شد.
وی با بیان اینکه در نهایت ایده پروران برگزیده تحت حمایت مالی و معنوی آستان قدس رضوی قرار می گیرند، افزود: سه ایده اول شانس ورود به پارک علم و فناوری خراسان در قالب هسته های فناور را خواهند داشت و می توانند در صورت پذیرش نهایی در مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت  از تسهیلات این مجموعه نیز برخوردار شوند.
مدیر مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد گفت: اهمیت آشنایی شرکت کنندگان در این رویداد سبب شد تا کارگاه آموزشی خلق مدل کسب و کار در حوزه صنایع خلاق را با حضور بابک ضیاء؛ عضو پژوهشکده سیاستگذاری و توسعه و کارآفرینی و عضو هیئت علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران به عنوان پیش رویداد در 19 بهمن ماه برگزار کنیم.
وی خاطرنشان کرد: رویداد ایده‌پروری سوغات فرهنگی زائر توسط معاونت علمی آستان قدس رضوی و معاونت ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی با مشارکت پارک علم و فناوری خراسان، دانشگاه بین المللی امام رضا علیه السلام، سازمان بسیج دانشجویی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری برگزار می شود.

انتهای پیام/