حجت‌الاسلام حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: با چنین حماسه بی‌بدیلی که ملت ایران در این ایام دهه فجر و راهپیمایی 22 بهمن آفریدند درواقع یأس و ناامیدی را نصیب استکبار جهانی کردند.

وی افزود: بیان چنین مسائلی مانند پیشنهاد رفراندوم به ضرر کشور و شخص آقای روحانی و دولت یازدهم است.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: رفراندوم بر اساس قانون اساسی در مسائل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است و اعمال قوه مقننه از راه همه‌پرسی و مراجعه مستقیم به آرای مردم صورت گیرد.

وی افزود: بر این اساس و در مسائل مهم کشور قوه مقننه در قانون مطرح‌شده و درجایی به قوه مجریه اشاره نشده است و البته پس‌ازآن هم بایستی از مردم رأی‌گیری شود.

حجت‌الاسلام نوروزی با بیان اینکه مطرح کردن این مسائل به این‌گونه صحیح نیست  تصریح کرد: رفراندوم بر اساس اصل 59 برای برون‌رفت از بن‌بست است و این در حالی است که بن‌بستی امروز وجود ندارد و مجلس و دولت در حال فعالیت هستند.

وی افزود: نکته دیگر این است که این نوع پیشنهاد‌ها در شرایط حاضر و با این حضور حماسی مردم مبنایی نداشته و موضوع مشهودی از سوی مطرح کنندگان در این زمینه بیان‌نشده است.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: طرح رفراندوم نوعی فرار به جلوی دولت برای فرار از پاسخگویی است.

وی افزود: دولت بایستی قوی و شجاع در میدان اجرایی باشد تا کار به‌صورت مسلط پیشرفت داشته باشد و مشکلات مردم را حل کند.

حجت‌الاسلام نوروزی خاطرنشان کرد: باوجود مشکلات رخ‌داده از ناحیه استکبار جهانی و موضوع بر هم زدن توافقنامه برجام و سایر توطئه‌های آمریکا در منطقه و بین‌الملل، همه موارد این پیام را دارد که بایستی همگی با وحدت و اخوت فعالیت کنیم و در پی مسائل انحرافی که موجب خرسندی دشمن می‌شود نباید بود.

وی ضمن تأکید بر پاسخگویی به مطالبات مردمی افزود: در حال حاضر رفراندوم معنا ندارد و علاوه بر کار و تلاش بایستی در راستای پیشرفت کشور قدم برداشت.

 این نماینده مجلس اظهار کرد: همه مسئولان باید تلاش مضاعف درزمینه های اقتصادی و فرهنگی داشته باشند و حضور بیشتر مردمی برای رفع مشکلات ایشان داشته و ید واحده در برابر استکبار جهانی باشیم.

وی افزود: امروز مردم از مسئولان خواهان فعالیت هستند نه رفراندوم، نه برجام و نه شعار.

انتهای پیام/