حمیدرضا محمودی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ از برگزاری بزرگترین رویداد گردشگری ورزشی استان طی 4 روز متوالی در شهرستان خلیل آباد خبر داد و اظهار داشت: این رویداد بزرگ گردشگری ورزشی در قالب برنامه های متعددی چون مسابقات قهرمانی موتور کراس استان، مسابقه رالی تورینگ، مسابقه دوچرخه کوهستان، آفرود شبانه، آفرود، سافاری و پرواز پاراموتور اجرا شد.

 

وی با بیان اینکه این رویداد بزرگ گردشگری ورزشی برای نخستین بار در استان و شهرستان خلیل آباد برگزار شد، خاطرنشان کرد: گردشگری ورزشی در واقع سفر به مکان‌های مختلف برای شرکت در رویدادهای ورزشی یا تماشای مسابقات ورزشی است.

 

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خلیل آباد با تاکید بر اینکه امروزه صنعت گردشگری در ابعاد مختلف در حال گسترش و پیشرفت است، تصریح کرد: گردشگری ورزشی نیز یکی از ابعاد مختلف این صنعت است که طرفداران زیادی در سطح جهان دارد.

 

وی با اشاره به اینکه شهرها و کشورهای زیادی در حال فراهم کردن زیرساخت ها برای میزبانی از این رویداد هستند، ابراز کرد: گردشگری ورزشی می تواند بر بهبود اقتصادی یک شهر تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

محمودی با بیان اینکه برنامه ریزی خوبی برای برگزاری این رویداد در سطح شهرستان خلیل آباد صورت گرفته بود، عنوان کرد: معرفی ظرفیت ها، پتانسیل ها، آداب و رسوم و مناطق گردشگری، تاریخی و صنایع دستی شهرستان و همچنین ایجاد شور و نشاط اجتماعی در شهرستان نیز از اولویت های برگزاری این رویداد محسوب می شد.

 

وی همچنین در ادامه با اشاره به مسابقات برنامه ریزی شده در این رویداد، تشریح کرد: در این رویداد مسابقات قهرمانی موتور کراس استان با حضور 30 موتور سوار برجسته استان و کشور در 4 کلاس 85 سی سی ، 250 سی سی ، 450 سی سی و سوپر در یک روز برگزار شد. 

 

این مقام مسئول ادامه داد: مسابقات رالی تورینگ با حضور 23 رالی سوار برجسته استان از مشهد مقدس تا خلیل آباد به فاصله 272 کیلومتر در یک روز برگزار شد.

 

وی همچنین از برگزاری آفرود شبانه و پرواز پاراموتور خبر داد و بیان کرد: مسابقات دوچرخه کوهستان با حضور 15 نفر از دوچرخه سواران شهرستان در کویر کاهه و مزار انبار خانه نیز برگزار شد.

 

محمودی با بیان اینکه در پایان این رویداد بزرگ گردشگری ورزشی به نفرات برتر جوایزی نقدی به همراه لوح یادبود و تندیس اهدا شد، تاکید کرد: این رویداد با همکاری شورای شهر و شهرداری، ورزش و جوانان، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین نیروی انتظامی برگزار شد که حامی مالی برنامه نیز شهرداری خلیل آباد و شورای اسلامی شهر خلیل آباد بودند.

 

انتهای پیام/