به گزارش صبح توس؛ امروز اولین جشنواره بازی‌های بومی و محلی بانوان کاشمر با همکاری تربیت بدنی سپاه پاسداران، بسیج خواهران فاطمة الزهرا (ص) و کانون فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) شهرستان در مجموعه ورزشی 9 دی برگزار شد.

 

در این مراسم مسعود رحیمی مقدم با اشاره به جایگاه والای زن در دین مبین اسلام، اظهار داشت: حضور فعال بانوان در صحنه‌های ورزشی نتیجه‌ی انقلاب اسلامی و حاصل خون شهدا است که امنیت را با نثار جانشان برای ما به ارمغان آوردند.

جانشین فرمانده سپاه کاشمر با بیان اینکه جشنواره بازی‌های بومی و محلی، نخستین بار است که در شهرستان برگزار می‌شود، گفت: ورزش زن را به تحرک و پویایی وا می‌دارد و باعث می‌شود مادران و دختران ما با روحیه‌ی شاداب‌تر و قویتری در زمینه‌های فرهنگی و علمی و اجتماعی و مخصوصا در محیط خانواده فعالیت کنند.

 

وی با بیان اینکه تاکنون حدود هفت سالن ورزشی در بخش مرکزی و در شهرستان فعال است، گفت: امروز ضرورت دارد به ورزش‌های بومی و محلی بیش از گذشته اهمیت داده شود تا علاوه بر سلامت جسم شاهد سلامت روح و روان فرزندانمان باشیم.

رحیمی مقدم ابراز کرد: به فرموده‌ی مقام معظم رهبری «همه آحاد مردم باید ورزش را جدی بگیرند و آن را برای سلامتی خود یک ضرورت و کار لازم به حساب بیاورند. زیرا جامعه ورزشکار، جامعه ای پر تلاش، با نشاط و زنده خواهد بود و جامعه ما امروز به این طراوت و نشاط نیازمند است».

 

وی یادآور شد: بانوان ما ثابت کردند که «ما می‌توانیم» و امروز با توجه به هجم گسترده‌ی تهاجم فرهنگی دشمن که بنیان خانواده را هدف قرار داده است نیاز داریم بانوان شهرستان در کنار خانواده استقبال بیشتری از ورزش داشته باشند.

در حاشیه این مراسم معصومه کوهگرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما بیان داشت: این جشنواره به نام شهید محمود قمری مزین شده و مسابقات در رشته های هفت سنگ، دارت و طناب کشی و در رده سنی آزاد انجام شده است.

 

سرپرست تیم‌های ورزشی با اشاره به استقبال بسیار خوب بانوان کاشمر از بازی‌های بومی و محلی، گفت: در مجموع 50 تیم در این بازی‌ها حضور فعال داشتند که 10 تیم در رشته دارت، 26 تیم در رشته هفت سنگ و 14 تیم هم در رشته طناب کشی موفق شدند حضور مؤثری در این رقابت‌ها داشته باشند.

وی با بیان اینکه هر بازیکن تنها حق شرکت در یک رشته را داشته است، ابراز کرد: تیم هفت سنگ و طناب کشی هر کدام متشکل از شش بازیکن و یک مربی است و تیم دارت با توجه به نوع بازی از سه بازیکن تشکیل می‌شود.

 

کوهگرد یادآور شد: احیاء مجدد بازی‌های بومی و محلی و حفظ و تقویت روحیه نشاط در بانوان از اهم اهداف ما است و تلاش داریم که نسل امروز هم با این نوع بازی‌ها آشنا شوند.

انتهای پیام/