به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر با اشاره به برخی از مشکلات و بیکاری جوانان، اظهار داشت: هم‌اکنون در کشور ما برخی از کارخانه‌ها تعطیل می‌شوند و کارگران زیادی از کار بیکار شده‌اند، دلیل این موضوع هم واردات بالا به کشور است.

 

وی با بیان اینکه مردم از انقلاب خود دست بر نمی‌دارند و این را تاکنون بارها اثبات کرده‌اند، گفت: مردم از بی‌عدالتی، فساد و  مدیریت ناسالم در کشور ناراضی هستند و اینها باید درست شود.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: در برخی از کشورها، افرادی که حقوق بالا دریافت می‌کنند تا 90 درصد حقوق دریافتی خود را مالیات می‌پردازند و ما در مجلس هم مصوب کردیم، افرادی که بالای 10 میلیون تومان حقوق می‌گیرند باید 35 درصد آن را به دولت، مالیات پرداخت کنند، با این کار، مجلس شورای اسلامی جلوی رانت‌خواری را می‌گیرد.

 

پژمانفر با بیان اینکه به دلیل هزینه‌های بالای دولت، 93 درصد درآمد کشور برای این هزینه‌ها پرداخت می‌شود و تنها 7 درصد آن به فعالیت‌های عمرانی اختصاص می‌یابد، ادامه داد: زمانی درآمد کشور بالا بود و دولت توسعه پیدا کرد، اما در حال حاضر، ما به‌دنبال کوچک‌سازی دولت هستیم و باید هزینه‌های دولت کاهش یابد.

 

وی در خصوص پرسش از رئیس جمهور نیز گفت: این سئوال هم‌اکنون به کمیسیون اقتصادی رفت و نمایندگان دولت باید بیایند و توضیح دهند، اگر نمایندگان قانع نشدند، رئیس جمهور برای پاسخ  به نمایندگان در مجلس حاضر و تا 45  روز آینده این کار باید به انجام برسد.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس باید برای مطالبات مردم فعالانه برخورد کند، اضافه کرد: اگر نمایندگان برای مشکلات مردم فعال باشند و مردم بدانند که این مشکلات توسط نمایندگان پیگیری می‌شود به دنبال مسیر دیگری نمی‌روند، هم‌اکنون طرح سئوال از رئیس جمهور هم در همین راستا است که باید مسئولین مربوطه در مجلس برای پاسخ حاضر شوند، ما در حد توان مشکلات را پیگیری می‌کنیم. منبع: فارس

انتهای پیام/