علیرضا قامتی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: خوشبختانه از ابتدای سال جاری تا آبان ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل، شاهد رشد 40 درصدی ازدواج و کاهش 30 درصدی طلاق در این شهرستان هستیم.

 

رئیس شورای اداری قوچان با بیان اینکه طی سال های اخیر فعالیت های خوبی در حوزه بانوان آغاز شده است، ادامه داد: علی رغم مشکلات بزرگی که در حوزه کار و کارگری دو کارخانه صنعتی قوچان رخ داده است، تعداد بیمه شدگان کارگری از ابتدای سال جاری تا دی ماه نسبت به مدت مشابه در سال 94، از 13 هزار و 800 نفر به بیش از 17 هزار نفر افزایش یافته است.

 

وی در پاسخ به سوالی پیرامون آخرین وضعیت کارخانه کاشی طوس قوچان نیز خاطرنشان کرد: نقش مدیریت اجرایی کارخانه کاشی در به وجود آمدن شرایط موجود بسیار پررنگ بوده است و علی رغم پیگیری هایی که برای پرداخت تسهیلات انجام شده؛ اما مالک کارخانه توان تامین تضامین لازم و وثیقه مورد نظر بانک را ندارد و به محض حل این مساله تسهیلات لازم به کارخانه پرداخت می شود.

 

قامتی با بیان اینکه انباشت تولیدات کارخانه طی ماه های اخیر به فروش رفته است، تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود و شکایت تعدادی از کارگران از کارخانه کاشی، انبار این کارخانه پلمپ شده است.

 

وی در پایان گفت: متاسفانه طی چهار ماه گذشته بیمه کارگران کارخانه واریز نشده و بسیاری از کارگران به ویژه کارگرانی که در شرف بازنشستگی هستند دچار مشکلات عدیده ای شده اند.

 

انتهای پیام/