نفیسه سادات موسوی در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: در ایران تمام احکام اسلام باید با مبانی اسلامی اجرا شود و اینکه امروز چه مقدار از آن در دست اجرا وجود دارد قابل بررسی است؛ حجاب نیز یکی از همین موضوعات است که با پشتوانه های دینی قانون محکم و استواری نیز دارد.

 

وی افزود: امری که این روزها شاهد هستیم این است که به این قانون آن طوری که باید، توجه نشده و برخورد قانونی با بی حجابی ها نمی شود.

 

این شاعر آیینی انقلاب اسلامی گفت: بر این اساس اینکه دشمن در این برهه زمانی با حجاب اجباری علیه حجاب اسلامی موضع گرفته اند جای تعجب دارد که البته نیاز به همت مردم در تبیین این مورد وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه در کشورهایی که اسلام نیز مطرح نیست یک سری حداقل هایی در مورد حجاب وجود دارد و این طور نیست که کلا قانونی در این مورد وجود نداشته باشد و قانونگذار در هر جامعه ای بر اساس شأن خودش تعیین موضع کرده، افزود: در این سال ها در اتاق فکر دشمن مبحث مهمی روی کار آمده مبنی بر اینکه چنانچه حیا را از زن ایرانی بگیریم راحت تر می توان جامعه ایرانی را به فروپاشی نزدیک کرد.

 

در سطح دانش آموزی و دانشجویی کار فرهنگی رها شده است

 

موسوی تصریح کرد: در انقلاب اسلامی نیز زنان نقش پررنگی داشته اند چه به صورت حضور و در صحنه بودن خودشان و چه به صورت تربیت نسل آینده پس از انقلاب، بنابراین دشمن به این نتیجه رسیده است که از هم پاشاندن کانون و بنیان خانواده در ایران و همچنین گرفتن اهل بیت(ع) از جامعه ایرانی کاری مشکل است و متوجه شدند مردم در هر سطح دینداری و فرهنگ روی معنویات و مباحث دینی حساس هستند و نمی توان راحت این مردم را از دین جدا کرد.

 

وی با اشاره به اینکه دشمن پس از آن روی به جنگ نرم در فضای مجازی آوردند، افزود: امروز همین برنامه را برای گرفتن حیا از زن ایرانی در دستور کار دارند؛ چراکه زن ایرانی روی کل جامعه تأثیرگذار است و اگر مبانی اسلامی مانند حیا وجود نداشته باشد اهداف دشمن محقق می شود.

 

این شاعر آیینی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دشمن می خواهد ایران از نظر فکری، سیاسی و عقیدتی تحت نظرشان باشد و نقش نخبگان در راستای جهت دهی و مدیریت افکار عمومی جامعه برای پذیرش حق بسیار پررنگ است.

 

وی افزود: نخبگان می توانند با تبیین حجاب در هر سطحی از جامعه برای همه اقشار اهداف آن را برای مردم روشن کنند.

 

موسوی گفت: رده سنی که با این موضوع درگیر هستند پایین آمده و می توانیم به صورت فرهنگی در مدارس و دانشگاه ها فعالیت کنیم و گفتنی است در سطح دانش آموزی و دانشجویی کار فرهنگی رها شده است و روی آوردن متولیان فرهنگی به سمت سیاسی بر این مسئله دامن زده است.

 

وی افزود: دانش آموز و دانشجو در شبکه اجتماعی غربی تربیت می شوند و جوان و نوجوان آگاهی خودش را از این منابع می گیرد با این وجود متولیان فرهنگ به این نرسیده اند که با رخ دادن این هجمه به فضای مجازی خوراک مناسب با فرهنگ و ذائقه ایرانی در اختیارشان بگذارند.

 

این شاعر صاحب سبک انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن نیز منتظر این رهاشدگی دانش آموز است تا بتواند خوراک فکری خودش را انتقال دهد، اظهار کرد: نسل امروز پرسشگر است و بایستی به عنوان والدین و متولیان امر فرهنگ دینی علی الخصوص در سنین کودکی تببین، به صورت ریشه ای تر مطرح و به آن پرداخته شود.

 

وی افزود: در کشورهای غربی این نتایج مطلوب را شاهد هستیم؛ چراکه کامل این موضوع حجاب به عمق روح و جانش نشسته است، بنابراین فعالان فرهنگی و متولیان دینی نیز باید پاسخگوی این سؤالات نسل جدید باشند.

 

موسوی تصریح کرد: هدف دشمن از نشانه گرفتن و تخریب حجاب زن ایرانی گرفتن درون مایه های مذهبی از جامعه ایرانی است؛ چراکه حجاب متضمن حیا است و قطعا باتوجه به اهمیت تربیت نسل آینده، دشمن تنها به حجاب بسنده نمی کند.

 

انتهای پیام/