محمد عربی در گفتگو با صبح توس؛ از برگزاری اتاق عمل رایگان ویژه اقشار محروم شهرستان به مناسبت دهه فجر خبر داد و گفت: از ابتدای سال 96 تاکنون و به همت بسیج جامعه پزشکی، شبکه بهداشت و درمان و شهرداری درگز، دو مرتبه اقدام به راه اندازی اتاق عمل رایگان کرده که توانسته ایم 28 نفر از کودکان خانواده های محروم و کم درآمد را با موفقیت تحت پوشش عمل جراحی ختنه قرار دهیم.

 

وی تصریح کرد: با توجه به اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم و همچنین برگزاری اردوهای پزشکی در مساجد الگویی شهرستان، خانواده های محرومی که فرزندان آنها نیاز به ختنه داشتند مورد شناسایی قرار گرفته و در این ایام از آنها دعوت به عمل آمد تا حضور پیدا کرده و فرزندان خود را به صورت رایگان ختنه کنند.

معاونت بهداری ناحیه مقاومت بسیج درگز عنوان کرد: در این طرح 16 کودک مورد عمل ختنه قرار گرفتند که هفت نفر از این افراد، نوزاد و مابقی آنها کودکان بین 2 تا 7 سال بودند.

 

عربی افزد: در بحث چشم پزشکی هم اقدامات بسیار خوبی انجام شده و افرادی که دارای بیماری های چشمی بودند، برای هر گونه درمان به جامعه پزشکی بیمارستان خاتم الانبیاء مشهد معرفی شدند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جامعه پزشکی شهرستان درگز تاکنون با برگزاری اردوهای پزشکی در مناطق محروم و به ویژه روستاها و مناطق عشایر نشین شهرستان، بیش از 1500 ویزیت و توزیع داروی رایگان داشته است و در نظر داریم تا پایان سال جاری برای بار سوم، طرح اتاق عمل رایگان را برای خانواده های کم بضاعت و محروم به اجرا درآوریم.

 

انتهای پیام/