به گزارش صبح توس؛ تکدی گری معضلی است که جوامع مختلف با آن دست و پنجه نرم میکنند به طوری که این آسیب اجتماعی در برخی از شهرها به اوج خود رسیده و ایجاد مزاحمت میکند.

 

خوشبختانه شهرستان بردسکن بنا به دلایل مختلف از جمله کوچک بودن شهر بردسکن عدم ورود و خروج افراد غیر بومی(در برخی شهرستانها به علت زیارتی بودن آن شهر و تردد مسافران به دنبال آن تکدی گری نیز بیشتر میشود) و نیز شناخت افراد از یکدیگر، تکدی گری بسیار کم دیده می شود.

 

محمد پور، رئیس بهزیستی بردسکن در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص وضعیت تکدی گری در شهرستان بردسکن گفت: خوشبختانه در شهرستان بردسکن حضور تکدی گران بسیار کم است و چنانچه گاهی اوقات تعدادی د سطح شهر دیده می شوند به صورت فصلی بوده و و بسته به زمان جمع اوری محصولات کشاورزی منطقه از سایر استانهایی که محرومیت بیشتری دارند به بردسکن مهاجرت و به مدت یک هفته در بردسکن به این کار میپردازند ولی متکدیانی که در خود بردسکن حضور دارند دو یا سه نفر هستند که برای ساماندهی به آنها این اداره تلاش کرده ولی به علت کهولت سن و لج بازی این افراد بازهم به کار خود ادامه میدهند.

وی در خصوص فعالیت کودکان کار در بردسکن گفت: در حال حاضر هیچ کودک و یا نوجوانی در سطح شهر برای کارهایی که ایجاد مزاحمت کند تردد ندارد و چنانچه کودک کار در سطح شهر مشاهده شود با همکاری سایر دستگاه ها مانند نیروی انتظامی وی از سطح شهر جمع و به مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست منتقل و خدمات مطلوب به وی ارائه میشود.

 

خبرنگار ما در گفتگو با موسوی، کارشناس ارشد جامعه شناسی و استاد دانشگاه درباره تکدی گری در بردسکن میگوید: تاکنون آسیب تکدی گری در بردسکن رضایت بخش بوده، ولی این رضایتمندی نباید باعث سهل انگاری شود، زیرا ممکن است در یک بازه زمانی افراد زیادی به این کار سوق پیدا کنند.

 

وی ادامه داد: مشکلی که در فرد متکدی وجود دارد این است که شخص پس از مدتی این کار را به عنوان شغل خود انتخاب می کند و دنبال کسب و کار دیگری نمی رود.

وی نبود شغل،اعتیاد و فرزندان و زنان بی سرپرست و بد سرپرست را از عوامل ایجاد تکدی گری در جوامع اعلام کرد و اظهار داشت: دستگاههای مربوطه برای رفع این مشکلات تلاش کنند؛ چراکه چنانچه این موارد در جوامع رفع شود به دنبال آن تکدی گری نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

 

انتهای پیام/