به گزارش صبح توس؛ سرهنگ علیرضا جنیدی فرمانده سپاه شهرستان بجستان پیش از ظهر امروز در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ماه یادی از شهدای فجر آفرین هشت سال دفاع مقدس، شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم کرد و انقلاب اسلامی را معجزه قرن دانست و اظهار کرد: به فرموده امام راحل شک نداریم که این انقلاب هدیه الهی و از برای ملت ما نازل شده است شاخصه‌ای مهم که انقلاب اسلامی را متمایز از سایر انقلاب ها می‌کنند مردمی بودن آن است انقلاب اسلامی مبتنی بر مردم سالاری دینی است و تمام مسئولان آن به طور مستقیم و غیر مستقیم از طریق رای مردم انتخاب می‌شود.

 

وی ادامه داد: این نظام دینی اگرچه با حجم گسترده از توطئه ها دشمنان خارجی و داخلی مواجه شد، اما خط و  جهت خود را از دست نداد بر خلاف انقلاب های دیگر مثل فرانسه و شوروی که در فاصله کوتاهی پس از پیروزی دچار انحراف اساسی داشتند و به خطی که رهبران آن ترسیم کرده بودند وفادار نماندند.

 

سرهنگ پاسدار جنیدی به نقش امام در پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت و تصریح کرد: امروز در چهل سالگی پس از پیروزی با وجود آن که نزدیک به سی سال از رحلت امام خمینی رحمت الله علیها می گذرد هنوز در بین مردم و مسئولان نظام عزیز و خطوط راهبردی تعیین شده از جانب ایشان محفوظ مانده است. خلف شایسته ایشان بر لزوم حفظ ترسیم شده از سو امام تاکید دارند و این در دنیا بی‌سابقه است.

 

فرمانده سپاه بجستان اذعان کرد: شاخصه مهم دیگر انقلاب که باعث تاثیرگذاری و الهام‌بخشی در دنیا شده است اعتماد به توکل به خدا و عدم وابستگی به قدرت های استکباری است و همین خصیصه باعث محبوبیت انقلاب در دنیا شده است. مقام معظم رهبری می فرمایند؛ من به آینده بسیار امیدوارم و می‌‌دانم خداوند اراده کرده این ملت را با عالی ترین درجات برساند و چنین خواهد شد.

 

وی ادامه داد:  امروز به برکت انقلاب اسلامی و شواهد عینی در رابطه با تغییر موازنه جهان به نفع اسلام وجود دارد که سالهای گذشته تعداد مساجد آمریکا رشد ۲۵ درصدی داشته است و رشد جمعیت مسلمانان در جهان ۲۳۵ درصد بوده است در حالی که مسیحیت حداکثر ۴۷ درصد رشد داشته است و بر اساس پیش بینی های غرب، ده سال آینده یک سوم جمعیت اتحادیه اروپا مسلمان خواهد شد، لذا علت دشمنی طاغوت اعظم آمریکا؛ تاثیرگذاری جمهوری اسلامی در دنیا و کاهش نفوذ منطقه‌ای آمریکا است.

 

فرمانده سپاه بجستان عنوان کرد: چامسکی سیاستمدار برجسته آمریکایی گفت؛ آمریکا نمی‌تواند ایران مستقل را تحمل کنند. واشنگتن لحظه‌ای از تلاش برای ضربه زدن به ایران غافل نیست لذا مقام معظم رهبری می‌فرمایند؛ دنیا به کشوری که غنی باشد و قوی احترام می‌گذارد یعنی مجبور است که احترام بگذارند به جای چشم امید داشتند به عنایت خارجی ها راه درست این است که خودمان را تقویت کنیم و استقلال پیدا کنیم.

 

جنیدی مردم را صاحبان واقعی انقلاب دانست و خاطر نشان کرد:  تجربه چهل ساله نظام نشان داده است که مردم قدرشناس و همیشه در صحنه ایران اسلامی، در بزنگاههای تاریخ علیرغم همه مشکلات پای نظام انقلاب بودند و لذا مسئولان بدانند؛ به تعبیر مقام معظم رهبری، امروز بزرگترین حربه مقابله با آمریکا خدمتگزاری به مردم است و لذا واجب شرعی است که همه اهتمام خود را برای حل مشکلات معیشتی مردم به کار گیرند و با وحدت همیشگی، تفکر انقلابی و تکیه بر ظرفیت های درون سازی نظام از تولید داخلی حمایت کنند امروز آمریکا به دنبال کاهش اعتماد مردم به نظام است.

 

انتهای پیام/