به گزارش صبح توس؛  صبح امروز حجت‌الاسلام محمد توکلی امام‌جمعه شهر جنگل رشتخوار سخنران راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن در شهرستان رشتخوار ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن این شهرستان گفت:  از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی اولین دستاورد، شکستن اُبهت پوشالی جبهه استکبار و ابرقدرت‌ها و تسخیر لانه جاسوسی بود.

وی در ادامه افزود: آمریکایی‌ها دائماً در رسانه‌های خود بیان می‌کردند، که کسی با آمریکا توان مقابله ندارد، ولی ملت بزرگ ایران به جهانیان اثبات کرد که آمریکا، هیچ قدرتی در مقابل این مردم و کشور ندارند.

 

امام‌جمعه جنگل رشتخوار در ادامه  با اشاره به‌به زانو درآمدن نیروهای کماندوی آمریکایی در خلیج‌فارس، و قدرت منطقه‌ای ایران، گفت: در سال‌های اخیر شاهد بودیم که در خلیج‌فارس نیروهای نظامی و قدرتمند جمهوری اسلامی نظامیان آمریکایی را دستگیر کردند و آن‌ها با ذلت گریه می‌کردند این قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی است.

حجت‌الاسلام توکلی با اشاره به دومین دستاورد انقلاب اسلامی،در ادامه اذعان داشت: دومین دستاورد انقلاب بیداری مسلمانان است، امت حزب‌الله بیدار شد، امروزه در منطقه می‌بینید یمن، سوریه، عراق و نخبگان کشورهای اروپایی و آمریکایی در نگاه آن‌ها استکبارستیزی در اندیشه‌های آن‌ها به وجود آمده است.

سخنران راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن در رشتخوار با اشاره به سومین دستاورد انقلاب اسلامی تصریح کرد:  سومین دستاورد انقلاب اسلامی، مقابله با فساد و عیاشی و قماربازی بود، که در خاندان پهلوی رواج داشت.

 

وی در ادامه و با تأکید بر اینکه چهارمین دستاورد انقلاب اسلامی، دوستی و برادری بین مسلمانان در کشور، یادآور شد: وحدت میان فرقه‌ها و مذاهب متعدد از شیعه و سنی و قومیت‌های بلوچ و کرد و ترک و... همه با اشتراک اسلام بر برادری در کنار همدیگر زندگی می‌کنند از دیگر دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.

امام‌جمعه شهر جنگل رشتخوار در ادامه و با اشاره به پنجمین دستاورد انقلاب اسلامی، گفت: تبدیل‌شدن ایران به قدرت منطقه‌ای یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، امروز در جهان آری و نه جمهوری اسلامی در مناسبات و معادلات جهانی تأثیرگذار است، که اگر درجایی جمهوری اسلامی بگوید نه یا بگوید آری معادلات را تغییر خواهد داد.

 

حجت‌الاسلام توکلی در ادامه و در ششمین دستاورد انقلاب اسلامی افزود:  ششمین دستاورد انقلاب دستاورد فرهنگی است، نقش مساجد، نماز جماعت‌ها، نماز جمعه‌ها، شأن و منزلت زن ، ارتقا سواد ، روحیه ایثار و شهادت ازجمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه سخنان نیز یادآور شد: از دیگر دستاوردهای اقتصادی خود اکتفایی در بخش تولیدات داخلی، کشاورزی و صنعتی هستیم، با بُعد نظامی امروزه در کشور ما پیشرفته‌ترین سلاح‌ها ساخته می‌شود و دشمن در رابطه با موشک‌های دوربرد جمهوری اسلامی به رعب و وحشت افتاده است، دستاورد علمی و فناوری امروزه ما نسبت به رژیم ستم‌شاهی در رابطه باانرژی هسته‌ای، نانو تکنولوژی و سلول‌های بنیادین و رشد علمی و به تدبیر دیگر سرعت رشد علمی در جهان ما رتبه اولیم که در زمان شاه ما آماری نداشتیم.

وی در ادامه بیان داشت: از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی این است، که الگوی نظام اسلامی شیعی را بر مبنای ولایت‌فقیه به جهان مصادره کردیم و از مهم‌ترین دستاوردها این است که دست استعمال گران شرق و غرب را از چپاول این کشور کوتاه کردیم، راه حفظ انقلاب اسلامی به فرموده حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای ایستادگی و مقاومت است.

انتهای پیام/