به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی سعیدی ظهر امروز در اختتامیه مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی 22 بهمن که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران، کامل ترین نوع انقلاب در دنیاست.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: انقلاب‌هایی که بتوانند چهار مرحله پیروزی، استقرار، استکمال و استمرار را بگذرانند کامل‌ترین نوع انقلاب‌ها هستند که مصداق گذر از این چهار مورد انقلاب اسلامی ایران است.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران، چهار دهه را با موفقیت پشت سر گذاشته است و امروز چشم تمام جهانیان، به‌ویژه چشم مردم منطقه غرب آسیا به ملت ایران و رهبری انقلاب دوخته‌شده است تا دریابند چگونه مسیر خود را در آینده ادامه دهند.

 

هرکجا که مردم ایستاده‌اند، حاکمیت شکل‌گرفته است

حجت‌الاسلام سعیدی گفت: عواملی در کمال انقلاب دخیل و اثرگذار هستند، اما سه مورد را به‌عنوان عوامل مهم می‌توان برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: اولین رکنی که می‌توان به آن اشاره کرد؛ رهبری الهی است که در تداوم ولایت پیامبر و ائمه سلام‌الله می‌باشد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران یادآور شد: تمام ادوار انقلاب اسلامی ایران؛ چه در زمان رهبری امام خمینی رحمت‌الله و چه در زمان کنونی و رهبری مقام معظم رهبری، دشمن تلاش کرده است که با حربه‌های مختلف به ما ضربه وارد کند که با مدیریت هوشمندانه رهبری، نتوانسته است به هدف و راه خود ادامه دهد.

وی افزود: رکن دوم؛ مردم هستند؛ هرکجا که مردم ایستاده‌اند، حاکمیت شکل‌گرفته است و اگر مردم نبودند، اسمی از اسلام باقی نمی‌ماند.

حجت‌الاسلام سعیدی خاطرنشان کرد: نقش مردم هم در حدوث انقلاب و هم در تداوم آن اهمیت و جایگاه دارد و وظیفه مردم این است که نسبت به رهبری و آنچه می‌گویند؛ شناخت پیدا کنند و ولایت مدار باشند.

وی افزود: شریعت مداری، داشتن دین جامع، اطاعت از رهبری، جهاد و مبارزه و استقامت از دیگر ویژگی‌هایی است که مردم انقلابی باید داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران سومین رکن را در کمال انقلاب اسلامی ایران، شریعت و دین خدا، عنوان کرد و گفت: باید به شریعت، قواعد، دین خدا و بایدونبایدها در تمام ارکان زندگی توجه داشت و با این توجه در مسیر تعالی حرکت کرد.

 

اولین تهدیدات دشمن متوجه شخص رهبری است

حجت‌الاسلام سعیدی در آخرین بخش از صحبت‌های خود در جمع مردم انقلابی مشهد؛ خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تحلیل کنیم؛ خواهیم دید که هیچ انقلابی به‌جز انقلاب‌های توحیدی به‌اندازه انقلاب اسلامی مورد دشمنی و تهدید قرار نگرفته است.

وی افزود: مردم باید از انقلاب نگه‌داری کنند و بدانند که اولین تهدیدات دشمن متوجه شخص رهبری است و دشمن تمام تلاش خود را بر این گذاشته است که رهبری موردحمله قرار دهد.

حجت‌الاسلام سعیدی گفت: مردم نباید نسبت به این تهدیدات بی‌توجه باشند و از سویی مسئولان نیز باید احساس تکلیف کنند و از امانات الهی که همین انقلاب و رهبری هستند نگه‌داری کنند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران افزود: اگر ما بخواهیم تحلیل کنیم، هیچ انقلابی به‌جز انقلابات توحیدی به اندازه انقلاب اسلامی ایران مورد دشمنی قرار نگرفته است. مردم باید بدانند انقلاب و حکومت دینی را باید نگهداری کرد؛ تهدید کجاست؟ نخستین تهدید از ناحیه دشمن، متوجه شخص رهبری است و دشمن تمام تلاشش این است که رهبری را مورد حمله قرار دهد.

وی اضافه کرد: سایت و فضای مجازی آفتی شده و تعجب می‌کنم که مسئولان و رئیس دولت می‌فرمایند اگر یک اتوبان یک بار و دو بار تصادف شد مگر اتوبان را می‌بندند؟ تلگرام با فضای مجازی دو چیز است. کسی نمی‌گوید فضای مجازی را ببندید اما اگر اتوبان دست دشمن بود تکلیف چیست؟ اگر دشمن در این اتوبان مواد مخدر و منفجره منتقل می‌کند تکلیف چیست؟ اتوبان دست دشمن است؛ در این فضای مجازی، بحث کنترل مطرح است.

حجت‌الاسلام سعیدی اظهار داشت: دوم بحث شریعت است؛ مردم باید توجه داشته و بیقرار باشند؛ بحث بدحجابی و بی‌حجابی و عرفی‌سازی برخی مسائل و بی‌تفاوتی نگران‌کننده است و مردم نباید از کنار قضایا بگذرند، دولت در ترویج اخلاق نقش دارد و این سخن پیامبر(ص) است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه مردم باید زمینه گرایش به ارزش‌ها برای‌شان فراهم شود و دولت در این زمینه مسئولیت دارد، گفت: بدانید دشمن دنبال تغییر ذائقه و فرهنگ است؛ چرا شوروی سقوط کرد؟ گورباچف گفت وقتی سقوط کردم که صف مک دونالد بیش از یک کیلومتر شد. دشمن دنبال تغییر ذائقه و تخلیه روحیه انقلابی است، شریعت و ولایت فقیه و انقلاب امانت الهی است و تکلیف ما پاسداری از این امانت است.

انتهای پیام/