به گزارش صبح توس، انگار همین دیروز بود که همین خیابان ها شاهد توپ ها و تانک هایی بودند که برسر مردم گلوله می ریختند... انگار همین دیروز بود که کادرهای من و شما صحنه را خالی نکردند و ایستادند... ایستاند... و حالا ما هم ایستاده ایم... به حرمت همان مادرهای مان... به حرمت همین امنیت و آزادی... به حرمت چادری که بر سرداریم... به حرمت شهدای انقلاب... به حرمت شهدای دفاع مقدس... به حرمت همین شهدای تازه کفن مدافع حرم... مدافع حریم...

 

خدا کند که نتوانند حیای زن ها را بگیرند...

همه آمده اند... کوچک و بزرگ... پیر و جوان... جمعیت هرلحظه بیشتر و بیشتر می شود... در میان جمعیت مرد مسنی را می بینم که ویلچیر همسرش را در دست دارد. همسرش هم سنی را گذرانده. مشخص است که روزهای سخت 57 را تجربه کرده اند. برایم جالب است که با این شرایط، راهپیمایی آمده اند و در خانه ننشسته اند. جلو می روم و به خودم جرأت می دهم که از پیرمرد بپرسم؛ چه شده است که امروز اینجاست؟ او نگاهی عمیق به پینه های دست هایش می اندازد و می گوید: همین که زن و دخترم می توانند هر ساعت از شب و روز در خیابان رفت و آمد کنند برایم کفایت می کند... مگر یک مرد چه می خواهد... همسرش سرش را بالا می آورد و نگاهی به من می اندازد و می گوید: شما یادتان نمی آید؛ آن زمان کم کم داشتند حیا را از مردم می گرفتند... بعد آهی عمیق می کشد و می گوید: خدا کند که نتوانند حیای زن ها را بگیرند...

 

اگر خطایی بکنند جواب دندان شکنی دریافت خواهند کرد

راهپیمایی؛ راهپیمایی تمام اقشار است... همه هستند. فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شمال شرق کشور نیز در میان جمعیت است. امیر آذریان در گفت گو با خبرنگار ما می گوید: ما بخاطر مردم تمام تلاش خود را می کنیم و با تفکر دفاعی که بعد از انقلاب شکل گرفته است تمام تلاش خود را بر تقویت سیستم دفاعی گذاشته ایم. فرمانده نیروی زمینی ارتش می افزاید: هیچ کسی کشور ما را نمی تواند تهدید کند و مطمئن باشید اگر خطایی بکنند جواب دندان شکنی دریافت خواهند کرد.

 

این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده...

صدای شعارهای مختلفی به گوش می رسد... "ما همه سرباز تو ایم خامنه ای... گوش به فرمان توایم خامنه ای..."، "رهبر اگر فرمان دهد غسل شهادت می کنم..."، "این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده..." ،"حسین حسین شعار ماست؛ اسلام افخار ماست..." ،"حسین حسین شعار ماست؛ شهادت افتخار ماست..."،"ولایت عدل علی؛ رهبر فقط سید علی..."

آنقدر محکم و یک دست شعار می دهند که لرزه بر تن آدم می اندازند... با خودم می گویم این موج جمعیت و این طنین صدا با دل رهبر چه می کند وقتی که بیند تمام قد در برابر دشمن ایستاده ایم و وقتی که می بیند تمام قد از ارزش های مان دفاع می کنیم... مانده امشب بی بی سی و من و تو و... امشب باز چه دروغی را سرهم خواهند کرد و باز از حضور مردم چه خواهند گفت!

 

امسال هم مشت محکمی زدیم بر دهان یاوه گویان

حجت الاسلام والمسلمین گنابادی نژاد از دیگر مسئولان حاضر در میان جمع مردم است. وی در ارتباط با ارزیابی حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال می گوید: اسلام، مردم و رهبری سه امتیاز بزرگ انقلاب اسلامی ایران هستند که همیشه با قوت در عرصه ها حضور دارند. رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی می افزاید:  باوجود تمام توطئه های دشمن، همیشه فرصت 22 بهمن یک فرصت دشمن شکن بوده است و امسال هم مشت محکمی زدیم بر دهان یاوه گویان.


دعا می کنم که من هم شهید شوم

ماکت شهیدان مدافع حرم مشهدی، شهید جواد جهانی و شهید محمد اسدی هم در راهپیمایی امروز مشهد هست. البته به نظر من که تمام این شهیدان امروز در میان جمعیت هستند... پسری 7 یا 8 ساله ایستاده است در کنار ماکت ها و می خواهد با آن ها عکس بگیرد. از او می پرسم: این ها را می شناسی؟ می گوید: شهید مدافع حرم هستند... می گویم: مدافع حرم می دانی یعنی چه؟ می گوید: بله می دانم. دایی خودم هم شهید دفاع مقدس هستند. من شهادت را خیلی دوست دارم و دعا می کنم که من هم شهید شوم. برایم این همه فهم جالب است... جای شکر دارد که انقلاب چنین نسلی را در خود دارد.

 

امروز امنیت کشور یکی از شگفتی های انقلاب اسلامی است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز در راهپیمایی 22 بهمن به ما می گوید:  امروز امنیت کشور یکی از شگفتی های انقلاب اسلامی است؛ چراکه با وجود دشمنان سرسخت منطقه ای و بین المللی ما توانسته ایم جایگاه خود را حفظ کنیم و تراز منطقه و جهان باشیم. کریمی قدوسی؛ خاطر نشان می کند: ریشه تمام این توانستن ها در مردمی بودن این انقلاب و کارآمدی مقام معظم رهبری است. مردم در همه برهه ها دشمن را رسوا کرده اند و با او همراه نبوده اند؛ که این به نظر من یکی از شگفتی های انقلاب اسلامی ایران است.

 

مردم قدر این انقلاب را می دانند

رئیس دانشگاه پیام نور استان خراسان رضوی در گفت و گو با ما می گوید: ما تقربا در تمام تجمع های انقلابی هستیم، جمعیت همیشه عظیم است و مردم قدر این انقلاب را می دانند. دکتر محمد علی داوریار، می افزاید: انقلاب ما رو به پیشرفت است که باید این را قدر بدانیم و با حضورمان در راهپیمایی ها قدردان و حافظ نظام باشیم. وی خاطر نشان می کند: امنیتی که امروز در جامعه داریم ارزشمند است و من برای تمام دست اندرکاران نظام آرزوی سلامتی دارم.

 

امروز صنعت ما متهول شده است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان نیز در جمع راهپیمایان 22 بهمن می گوید: با تمام تحریم ها ما توانستیم با خود باوری موفق و شاهد رشد در تمام ابعاد باشیم؛ بویژه رشد اقتصادی. مهندس مهدیزاده می افزاید: امروز صنعت ما متهول شده است و توانسته ایم راه خود را پیدا کند. وی خاطر نشان می کند: در استان خراسان رضوی پیش از انقلاب هیچ شهرک صنعتی نداشتیم ولی امروز شاهد بیش از 45 شهرک و منطقه صنعتی هستیم و حدود 6 هزار واحد تولیدی در استان فعالیت می کنند که بعضا هم برندهای معروف و نام آشنا هستند که صادرات هم انجام می دهند.

 

 

*ما همچنان پیشتاز هستیم

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی از دیگر حاضران در راهپیمایی امروز است. رحیمی در گفت و گو با ما می گوید: در حوزه های علمی، نانو و رتبه های علمی ما همچنان پیشتاز هستیم و تعداد داشمندان داخلی و خارجی ایرانی مبین این موضوع است که در وضعیت خوبی قرار داریم.

 

تجدید عهدی دوباره...

جمعیت کم کم وارد حرم می شوند تا علاوه بر شنیدن سخنان حجت الاسلام سعیدی؛ سخنران راهپیمایی 22 بهمن امسال؛ نمازی دیگر بجا بیاورند و تجدید عهد کنند با آرمان های ولایی...

 

انتهای پیام/