محمد مددی در گفتگو با صبح توس؛ از برگزاری دومین جشنواره گردشگری شهرستان خبر داد و گفت: این جشنواره در راستای بزرگداشت دهه فجر و با عنوان جشنواره فجر در حال برگزاری است.

وی تصریح کرد: جشنواره دهه فجر در زمینه های مختلفی همچون کشتی چوخه، گردشگری، صنایع دستی،  زندگی و محصولات عشایری، غذا و موسیقی های محلی، نمایش گونه های مختلف جانوری تاکسیدرمی شده منطقه و داروهای گیاهی تا پایان روز 22 بهمن ماه سال جاری در محل اداره ورزش و جوانان شهرستان درگز و با مشارکت تعدادی از دستگاههای اجرایی شهرستان مشغول به فعالیت است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان درگز در این خصوص گفت: معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری، ورزشهای بومی و محلی، صنایع دستی و محصولات محلی شهرستان از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است که در سنوات گذشته نیز از طریق برگزاری نمایشگاههای متعدد در مناسبتهای مختلف، انتشار مطالب در فضاهای مجازی و چاپ بروشور به طور شایسته ای انجام می گرفت.

مددی تاکید کرد: اجرای چنین جشنواره هایی علاوه بر تشویق و ترغیب همشهریان جهت استفاده از محصولات اصیل محلی و بومی شهرستان، تاثیر بسزایی در آشنایی هموطنان با پتانسیلهای شهرستان و جذب گردشگر از نقاط مختلف کشور داشته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: محصولات این جشنواره که در ده غرفه به علاقه مندان و بازدید کنندگان ارائه می شود تاکنون بازخورد بسیاری خوبی داشته و تصمیم داریم از اواخر اسفند ماه به مناسبت فرارسیدن نوروز باستانی، نمایشگاهی را جهت استفاده و بازدید مسافران نوروزی به مدت 40 روز در سطح شهرستان دایر کنیم.

انتهای پیام/