به گزارش صبح توس؛ رضا خطائی، عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان خلیل آباد با اشاره به دستاوردها تأمین اجتماعی در سطح شهرستان اظهار داشت: شعبه خلیل آباد قبل از سال 85 زیر نظر شعبه کاشمر اداره می شد و از سال 85 به بعد شعبه اقماری در شهرستان خلیل آباد با یک کارمند افتتاح شد.

 

وی ادامه داد: در سال 93 شعبه اقماری خلیل آباد با تلاش های مدیرکل وقت به شعبه اصلی ارتقاء و با ارائه کلیه خدمات به بیمه شدگان به صورت مستقل کار خود را شروع کرد.

 

رئیس تأمین اجتماعی خلیل آباد با بیان اینکه 16 هزار و 520 نفر تعداد کل افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی شهرستان شامل بیمه شدگان و مستمری بگیران اصلی و تبعی است، خاطرنشان کرد: 85 درصد بیمه شدگان شهرستان در بخش کشاورزی هستند.

 

وی با تأکید بر اینکه 4 هزار و 500 نفر تعداد بیمه شدگان اجباری اصلی تحت پوشش شعبه خلیل آباد هستند که تعداد آن با خانواده به 13 هزار و 850 نفر می رسد، تصریح کرد: تعداد بیمه شدگان خاص 750 نفر اصلی که به تفکیک شامل 211 نفر مشاغل آزاد، 15 نفر اختیاری، 162 نفر بافندگان، 240 نفر کارگران ساختمانی که با خانواده به بیش از 1890 نفر می رسند.

 

خطائی همچنین با اشاره به اینکه تعداد مستمری بگیران اصلی شعبه 450 نفر هستند که با افراد تبعی 763 نفر می باشند که حدود 16% نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، اذعان کرد: میزان پرداختی شعبه در 9 ماهه سال جاری در حوزه تعهدات بلند مدت مبلغ 28 میلیارد و 628 میلیون ریال و در قسمت تعهدات کوتاه مدت 3 میلیارد و 46 میلیون ریال است که به ترتیب در قسمت تعهدات بلند مدت 35 درصد و تعهدات کوتاه مدت 60 درصد نسبت به سال 95 رشد داشته است.

 

وی وجود فرصت های مناسب جهت سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار های مختلف را از جمله نقطه قوت شهرستان دانست و عنوان کرد: این فرصت ها می تواند با راه اندازی کارخانه جات به خصوص در زمینه صنایع تبدیلی می توان بر تعداد افراد شاغل و بیمه شده شهرستان افزود.

 

این مقام مسئول همچنین در ادامه تشریح کرد: از دستاوردهای شاخص شعبه در حوزه ارائه خدمات و گسترش سطح پوشش بیمه ای می توان به موضوع تشکیل کمیته اطلاع رسانی همکاران در مباحث بیمه مشاغل آزاد، اختیاری و زنان خانه دار اشاره کرد که باعث افزایش بیمه شده در این بخش شده است.

 

وی گفت: با توجه به قرار گرفتن شهرستان خلیل آباد به عنوان قطب کشاورزی منطقه ترشیز، اولویت اصلی برنامه های شعبه تأمین اجتماعی در این شهرستان، ارائه خدمات بیمه ای و درمانی به این قشر از بیمه شدگان در سطح شهرستان است.

 

خطائی همچنین در پایان با اشاره به خدمات بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی، خاطرنشان کرد: به منظور گسترش سطح پوشش بیمه ای برای اقشار مختلف جامعه از کلیه زنان و مردان که فاقد پوشش بیمه ای هستند می توانند با مراجعه به شعبه تأمین اجتماعی خلیل آباد از بیمه خود اظهاری (مردان) و بیمه زنان خانه دار با نرخ 12، 14 و 18 درصد با مبلغ حداقل 111 هزار تومان و حداکثر 167 هزار تومان در ماه ( سال96) از مزایای بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی و یا از بیمه اختیاری با نرخ بیمه 26% با مبلغ 241 هزار تومان در ماه همراه با دفترچه درمان که با حداقل سابقه یک ماه و یا داشتن کارت پایان خدمت با حداکثر سن 50 سال بهره مند شوند.

 

انتهای پیام/