به گزارش صبح توس؛ مسعود مهدی زاده مقدم در محل شهرک صنعتی چناران اظهار کرد: شهرک صنعتی چناران در حقیقت قطب دریافت‌کننده سرریز صنعت مشهد است و جذاب‌ترین محل سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت، شهرک صنعتی چناران است زیرا در محور غرب مشهد قرارگرفته و خدمات خوبی را هم ارائه می‌کند.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با بیان اینکه درحال‌توسعه زیرساخت‌های شهرک صنعتی چناران هستیم، گفت: نیاز است، مسئولان شهر چناران با حمایت از شهرک صنعتی حامی صنایع چناران باشند.

 

وی افزود: در شهرک صنعتی چناران ۴۵۳ قرارداد داریم که ۲۳۰ واحد به بهره‌برداری رسیده‌اند و منطقی است درگذر زمان، واحدهایی هم هستند که به علت نداشتن بازار، اختلاف شرکا و مسائلی ازاین‌دست تعطیل می‌شوند.

 

وی بیان کرد: هم‌زمان با تعطیل شدن واحدها به دلایلی که گفته شد، بسیاری واحد دیگر نیز آغاز به کار می‌کنند.

 

مهدیزاده عنوان کرد: شهرک صنعتی چناران هم‌اکنون دارای زیرساخت مطلوبی است البته برنامه‌ریزی برای توسعه زیرساخت‌های این شهرک انجام‌شده است.

 

افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه شهرک صنعتی

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی ادامه داد: افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه شهرک صنعتی چناران یکی از کارهایی است که مطالعات آن آغازشده و به‌زودی زیرساخت لازم برای واحدها فراهم می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی تصریح کرد: مجموعه مدیریتی شهرستان نیزهمکاری مناسبی جهت توسعه شهرک صنعتی ورسیدگی به مسایل آن انجام داده اند.

 

اولین مرکز ارتقای مهارت شهرک صنعتی استان در چناران تجهیز می‌شود

 

وی ادامه داد: مرکز ارتقای مهارت شهرک صنعتی چناران به‌عنوان اولین مرکز مهارت استان خراسان رضوی در حال تجهیز برای برگزاری دوره‌های مهارتی است.

 

در شهرک صنعتی چناران هنرستان احداث می‌شود

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شهرک صنعتی چناران با توجه به تفاهم‌نامه کشوری که با وزارت آموزش‌وپرورش داریم در شهرستان چناران نیز شهرک صنعتی چناران در حال پیگیری استقرار هنرستان در محل استقرار صنایع است.

 

مهدیزاده یادآور شد: در صنعت خلأ تکنسین خوب داریم و با تفاهمی که با آموزش‌وپرورش در حال انعقاد است دانش آموزان بامهارت آموزی، خلأ موجود را پوشش خواهند داد.

 

فعال سازی کلینیک صنعت سیار جهت بررسی مشکلات صنایع تعطیل

 

وی ادامه داد: برخی از شرکت‌ها باکمی حمایت و یا تغییر روش تولید می‌توانند در چرخه صنعت حضورداشته باشند و از این‌جهت کلینیک صنعت سیار را فعال خواهیم کرد تا مشکلات صنایع تعطیل را بررسی کنند.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در خاتمه بیان کرد: از ابتدای سال ۹۷ روش‌های توصیه‌شده کلینیک صنعت را برای صنایع تعطیل را با استفاده از تمامی ابزار موجود ازجمله حمایت مسئولین بخش‌های صنعت و معدن و استانداری و تأمین نقدینگی از سوی بانک‌ها اجرایی خواهند شد تا صنایع تعطیل به چرخه تولید بازگردند.

 

انتهای پیام/