به گزارش صبح توس؛ کوروش صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ظهر امروز در جمع مدیران ورزشی استان اظهار کرد: با ثبت ۲۷۱ سمن دیگر در خراسان رضوی این استان در سطح کشور رتبه نخست ایجاد سازمان‌های مردم نهاد را در حوزه ورزش و جوانان کسب می کند.

وی ضمن اشاره به راه اندازی خانه های جوان افزود: با توجه به اعتبارات امسال پنج خانه جوان در شهرهای مشهد، تربت حیدریه، نیشابور و قوچان راه اندازی می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: این اقدام سال آتی در دیگر شهرستان ها نیز صورت می گیرد ولی ابتدا باید زمین آن تحویل شود تا بتوان پروژه را اجرا کرد.

وی افزود: خانه های جوان تنها مراکزی برای تعاملات، تبادل نظر، همفکری و وحدت رویه در مسائل کاری نیستند بلکه دولت با راه اندازی خانه های جوان امید می‌دهد لذا مرکزی برای جمع شدن جوانان و تبادل نظر آنها ساخته می شود.

صبوریان همچنین به رشد چهار برابری اعتبارات حوزه ورزش و جوانان اشاره داشت و تصریج کرد: امروز چند پروژه ورزشی در شهرهای مختلف افتتاح شد و چندین پروژه دیگر نیز آماده بهره برداری است ولی به دلیل وصل نبودن انشعابات افتتاح نشدند.

وی افزود: ۹۲۱ برنامه ورزشی در حوزه های مختلف و ۲۵۱ برنامه در حوزه جوانان در بخش‌های فرهنگی و ورزشی همزمان با دهه فجر در سطح خراسان رضوی برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: سهم استان از این محل ۳۷۰ میلیارد ریال است؛ ۵۰ میلیارد ریال از این مبلغ در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد، ۷۰ میلیارد ریال در حوزه جوانان هزینه می شود و بقیه آن در حوزه ورزش برای تکمیل پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود:  ۱۳۰ پروژه نیمه تمام حوزه ورزش و جوانان در سطح استان وجود دارد که بودجه تکمیل آنها از محل اخذ مالیات بر ارزش افزوده تامین می‌شود.

انتهای پیام/