به گزارش صبح توس؛ همزمان با دهمین روز از دهه مبارک فجر، مسئولان شهرستانی و استانی، با حضور نماینده مردم بجستان و گناباد در مجلس شورای اسلامی،  ساختمان جدید اداره برق بجستان را در مساحت ۳۵۰ متری و با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال افتتاح کردند. کلنگ این پروژه در ۱۳ بهمن ماه سال ۱۳۹۴ بر زمین خورد که بعد از گذشت ۲ سال امروز شاهد بهره‌برداری آن هستیم، مهدی میری مدیر اداره برق بجستان گفت: هزینه های این پروژه از محل اعتبارات داخلی شرکت توزیع برق استان خراسان رضوی تامین شد.

 

مسئولان شهرستان بجستان دومین افتتاح خود را با حضور در روستای فخراباد رقم زدند افتتاح جاده بجستان به فخرآباد در طول ۲۹ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال بعد از  هشت سال به بهره برداری کامل رسید، حسن غفوریان رئیس راهداری بجستان تصریح کرد: این پروژه به صورت فاز، فاز از سال ۸۸ شروع شده است که خوشبختانه امسال به طور کامل به بهره برداری رسید هزینه های آن با توجه به مشارکت بالای مردم و تعامل بین دستگاهها در بجستان و کاهش چشمگیری (تا ۵۰ درصد) داشته است.

 

دومین افتتاحیه روستای فخر آباد پروژه آسفالت معابر این روستا بود، محمد رضا جمعیتی دهیار این روستا در این خصوص اذعان کرد: 28 هزار متر مربع از معابر روستا با اعتباری بالغ بر بر ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید، برای اجرای آسفالت این معابر ۴۰۰۰ متر جدول و کانیو گذاری شد.

 

سومین افتتاح روستای فخرآباد پانسیون پزشکی این روستا بود که در ۸۵  متر مربع و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید، بعد از افتتاح ۳ پروژه در این روستا، مسئولین کلنگ پروژه های آبرسانی شهدای روستای فخراباد را به زمین زدند، پیش بینی می شود این پروژه ۱۴ میلیارد ریال  هزینه در پی داشته باشد و اجرای این پروژه همراه است با حفر و تجهیز یک حلقه چاه عمیق، احداث یک مخزن با حجم ۵۰۰ متر مکعب،  ۱۲۰ متر حصارکشی، اجرای شبکه توزیع برق به طول یک کیلومتر، لوله گذاری به طول ۶۷۰۰ متر و همچنین سه کیلومتر شبکه توزیع آب.

 

کلنگ پروژه ای که باعث خوشحالی  پنج روستا در حاشیه کویر بود در دو روستا فخرآباد و سردق به زمین خورد، با این کلنگ و طی یک سال آینده پنج روستای حاشیه کویر بجستان از نعمت گاز برخوردار میشوند، روستاهای سردق، فخرآباد، منصوری، نصرآباد و  ابراهیم آباد روستاهای برخوردار از گاز خواهند شد. برای اجرای این پروژه ۲۵ کیلومتر لوله فولادی و ۵۰ کیلومتر لوله پلی اتیلن لوله گذاری میشود و همچنین  1150 انشعاب پیش بینی شده از گاز در این منطقه استفاده کنند، برآوردی که برای این پروژه شده است هزینه ای بالغ بر ۸۴ میلیارد ریال است.

 

آخرین ایستگاه آخرین روز دهه فجر روستای سردق بود، ابراهیم محمودی دهیار این روستا گفت؛ برای اجرای 13 هزار متر مربع آسفالت در معابر روستای سردق، هزینه‌ای برابر با دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در پی داشته است، 2100 متر نیز برای اجرای این آسفالت جدول گذاری شده است و حدود 13 هزار  متر مربع دیگر آسفالت برای اتمام معابر این روستا نیازمندیم.

 

انتهای پیام/