به گزارش صبح توس؛ مهدی جانعلی زاده امروز در جمع مردم گلبهار در محل مسجد امام زین‌العابدین (ع) ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ه) و شهدای انقلاب اسلامی، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مظلوم مدافع حرم، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما ثمره خون‌های پاک فراوان و خون‌دل‌های مردم عزیز ایران اسلامی است.

 

رئیس شورای شهر گلبهار افزود: انقلاب ما برکات زیادی داشته است که شوراها به‌عنوان نمادی از آزادی، استقلال و جمهوریت اسلامی برای حضور مردم و مشارکت آنان در تعیین سرنوشت خود و اداره شهرها است.

 

وی گفت: شورا به‌عنوان یک نهاد مشورتی و نظارتی در کلیه امور شهر اعم از عمرانی، آموزشی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به‌منظور پیشبرد امور و با اخذ نظرات مردم و انتقال آن‌ها به مسئولین فعالیت می‌کند.

 

جانعلی زاده خاطرنشان کرد: مطابق قانون، شورا شغل نیست و یک عنوان افتخاری است که مردم به منتخبین خودشان اعطا کرده‌اند اما مشغله شورا از هر شغلی بیشتر است.

 

وی عنوان کرد: کار شورای دوم بر مبنای اصول اخلاقی، علمی، عقلی، جهادی و راهبردی است. رویکردهای شورای دوم گلبهار بر اساس اصول علمی و شفافیت در تصمیم‌گیری‌هاست و طبیعی است وقتی علمی، عقلی و فرا حزبی و فراجناحی کار می‌شود عده‌ای خشنود نیستند.

 

وی بابیان اینکه شورا پیگیر وضعیت حمل‌ونقل، فضای سبز شهری، ایجاد بازار روز، با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط است، گفت: پیگیری عضویت گلبهار در مجامع شهری بین‌المللی، از دیگر رویکردهای شورای دوم است.

 

رئیس شورای شهر گلبهار خاطرنشان کرد: پیگیری تغییر ساختار و درجه شهرداری از 1 به 6 یا 7، رنگ پردازی و نورپردازی‌های زیبای شهری برای ایجاد حس بهتر به شهروندان در شب از دیگر رویکردی شورای جدید است.

 

وی با اشاره به عقد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین شهرداری و شرکت عمران، گفت: با توجه به نیاز شهر به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، خوشبختانه این تفاهم‌نامه برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌های خرد و کلان ایجادشده است و در همین راستا کمیسیون سرمایه‌گذاری و اقتصادی، برای اولین بار در شورای شهر گلبهار شروع به فعالیت کرده است.

 

جانعلی زاده به مصوبات شورای شهر در خصوص منشور حقوق مسافر، حمل‌ونقل عمومی بار و مسافر، ایجاد خطوط اتوبوس‌رانی جدید، خطوط تاکسیرانی جدید و...، حمایت از ورزشکاران و قهرمانان ملی و بین‌المللی گلبهاری و همچنین حمایت از اولین تیم فوتسال جوانان شهرداری، مصوبه هوشمند سازی کنتورهای آب فضای سبز و...اشاره کرد.

 

وی ادامه داد: پیگیری بازسازی 5 دستگاه اتوبوس برون‌شهری، اعطای کمک‌هزینه بسته تحصیلی به دانش آموزان پایه اول ابتدایی در روزهای آغازین سال تحصیلی، برگزاری بیش از 50 جلسه رسمی در شورا در موضوعات مختلف، دعوت از شاعران بومی و غیربومی جهت تهیه سرودی به‌منظور ایجاد حس و هویت فرهنگی مشترک گلبهاری بودن و با در نظر گرفتن زیبایی‌های فرهنگی، عمرانی، شهری و منطقه‌ای گلبهار برخی از اقدامات انجام شده در شورای شهر است.

 

رئیس شورای شهر گلبهار گفت هدف ما ارائه خدمات مطلوب‌تر و باکیفیت‌تر به مردم توسط تمامی دستگاه‌های دولت و به‌ویژه شهرداری است.

 

وی اضافه کرد: آبادانی، رونق و توسعه شهر درگرو همدلی، تفاهم، اتحاد و انسجام بین مسئولین شهری و مردم شریف گلبهار است.

 

انتهای پیام/