حجت‌الاسلام محمد عدیده، در گفتگو با صبح توس؛ در خصوص شاخص‌های انقلابی گری اظهار کرد: شاخص‌های انقلابی گری را باید در کلام امام(ره) و مقام معظم رهبری بررسی کرد و این بیانات بهترین شاخص‌های انقلابی گری محسوب می‌شود.

 

معاون تبلیغات و روابط عمومی اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) ادامه داد: مهم‌ترین شاخص در بحث انقلابی گری، پایبندی و پاسداری از ارزش‌های اسلامی و انقلاب است؛ شخصیت انقلابی باید پایبند به ارزش‌های اسلام باشد و از ارزش‌های انقلاب دفاع کند.

 

وی عنوان کرد: مؤلفه دیگر، ایستادگی و ثبات در اصول انقلاب است؛ در طول این چهار دهه شاهد بودیم برخی از افرادی که برای انقلاب زحمات زیادی کشیدند؛ اما امروز در بحث اصول انقلاب کمی سست شده‌اند و نظریاتشان تغییر کرده است.

 

وی افزود: معتقد هستیم انقلاب ما یک انقلاب الهی و برخاسته از بطن مردم که اصول و قوانین آن برگرفته از قرآن و دین است، به همین خاطر ایستادگی و ثبات در اصول انقلاب اهمیت خاصی دارد.

 

حجت‌الاسلام عدیده خاطرنشان کرد: شاخصه دیگر، پایبندی به رفتار و گفتار امام و ایستادگی در برابر تخطی از خط امام است. برخی سعی دارند خط امام را تحریف و برداشت‌های شخصی خودشان را اعمال کنند.

 

وی ادامه داد: آنچه مسلم است این است که چنانچه تاکنون انقلاب خوب رشد کرده است به دلیل عمل به گفتار و رفتار امام است، بنابراین ما هم باید ادامه دهنده همان راه، گفتار و رفتار امام باشیم.

 

اشرافی گری و جدا بودن از مردم آفت انقلاب است

 

وی گفت: یکی از شاخه‌های مهم انقلابی گری مردمی و در جمع مردم بودن است؛ دور بودن از مردم آثار زیان‌بار زیادی دارد. مسئولین درد دل مردم و حرف مردم را گوش و پیگیری کنند. این باعث می‌شود اعتماد مردم به نظام و انقلاب بیشتر شود، بنابراین کسانی که دلسوز انقلاب‌اند و ادعای انقلابی گری دارند باید در جمع مردم باشند و خودشان را از مردم جدا نبینند.

 

وی افزود: جدا بودن از مردم و از همه مهم‌تر اشرافی گری از مشکلاتی است که مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره کردند، بی‌اعتمادی مردم به نظام را هم به همراه می‌آورد و درواقع بزرگ‌ترین آسیب برای هر انقلاب و جامعه‌ای است.

 

ایستادگی در برابر سلطه گری بیگانگان

 

حجت‌الاسلام عدیده اظهار کرد: استکبارستیزی و برخورد قاطع در برابر نفاق، طمع‌ورزی و سلطه بیگانگان، شاخصه دیگر انقلابی گری است. دشمن همیشه نقشه‌های مختلفی می‌کشد که انقلاب را به‌نوعی منحرف کرده و از بین ببرد. جنگ تحمیلی، تحریم، شبیخون فرهنگی و غیره؛ از هر طریقی سعی دروارد شدن، دارد. باید در مقابل دشمن محکم ایستاد و از آن تبعیت نکنیم و هرگز کوتاه نیاییم.

 

وی در خصوص نفوذ گفت: در مباحث فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و غیره، دشمن به دنبال نفوذ است و شخص انقلابی با این نفوذ مقابله می‌کند، نباید اجازه دهیم القائات دشمن در ما خللی ایجاد کند.

 

معاون تبلیغات و روابط عمومی اداره عقیدتی- سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) در ادامه به اهمیت پرهیز از تندروی اشاره و عنوان کرد: برخی از تندروی‌ها به نظام و انقلاب آسیب زده است.

 

مدیر، حس حکومت بر مردم نداشته باشد

 

وی خاطرنشان کرد: خدمت خالصانه و بدون منت، شاخص دیگر انقلابی گری است. شخصیت منتخب باید برای مردم و انقلاب در هر مسئولیتی که هست خالصانه و بدون منت خدمت کند و حس ریاست و حکومت بر مردم نداشته باشد.

 

معاون تبلیغات و روابط عمومی اداره عقیدتی- سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) عنوان کرد: متأسفانه بعضاً دیده می‌شود فردی به خاطر این‌که میز و صندلی ریاست را از دست ندهد به هر کاری دست می‌زند و این‌یکی از بزرگ‌ترین آسیب‌های انقلاب است، کسی که انقلابی است در هر پست و مقامی که هست اول باید خودش را خادم مردم بداند.

 

وی تصریح کرد: یکی از کلیدی‌ترین شاخصه‌های انقلابی گری، مرزبندی روشن و شفاف با دشمن است. وقتی دشمن را می‌شناسیم، باید با آن مرزبندی داشته باشیم. برخی از انقلابی‌های ما که سقوط کرده‌اند و به چالش و به حاشیه کشیده شدند به دلیل این بود که مرز خودشان را با دشمن مشخص نکردند.

 

حجت‌الاسلام عدیده بیان کرد: در فتنه ۸۸ دیدیم که چنانچه مرز خودشان را با دشمن مشخص می‌کردند بسیاری از مشکلات ایجاد نمی‌شد. ما لطمه بسیار بزرگی خوردیم از کسانی که در انقلاب بودند و واقعاً برای آن زحمت کشیدند؛ اما چون مرزشان را با دشمن مشخص نکردند به حاشیه کشیده شدند.

 

مبارزه با فقر، فساد و تبعیض، لغلغه زبان شده است

 

وی بابیان اینکه مبارزه با فقر، فساد و تبعیض لغلغه زبان شده است، گفت: مبارزه با فقر و فساد و تبعیض محسوس نیست و دیده نمی‌شود. در جامعه هم فقر است، هم فساد و هم تبعیض. در ادارات ما تبعیض زیاد است که مبارزه با آن وظیفه همه است.

 

انتهای پیام/