ابوالفضل فتوحی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، در خصوص دستاوردهای انقلاب اظهار کرد: چنانچه خواسته باشیم اول انقلاب را با گذشت چهار دهه از آن مقایسه کنیم نیاز است در تاریخ انقلاب دقت بیشتری داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه در بحث علمی در اوایل انقلاب پزشکانی بسیاری بودند که از پاکستان، هندوستان و بنگلادش برای طبابت به ایران می آمدند، خاطرنشان کرد: اکثر مردم حتی زبان آن‌ها را متوجه نمی شدند ولی در حال حاضر به برکت انقلاب، پزشکان ماهر و برجسته ای داریم که در دنیا حرف برای گفتن دارند.

 

فرمانده سپاه خلیل آباد با تأکید بر اینکه ایران به لحاظ رشد علمی در حال حاضر رتبه 16 جهان را دارد، تصریح کرد: در داخل کشور هم وجود پزشکان مختلف در رشته ها و تخصص های فراوان را شاهد هستیم و این رشد علمی کشور بعد از انقلاب را می رساند.

 

وی با اشاره به اینکه به لحاظ برتری نظامی، در دوران جنگ کمترین امکانات و تسلیحات را در اختیار داشتیم، ابراز کرد: ولی در حال حاضر فقط در بحث ساخت موشک در ردیف هشت کشور برتر دنیا هستیم به‌طوری که موشک های ساخت داخل ما قادر هستند اهداف خود را با فاصله بیش از 2000 متر با کمترین خطا هدف قرار دهد.

 

فتوحی همچنین ادامه داد: ولی باید دقت کنیم همه این توانمندی‌ها که لازم است به نسل جوان و نسل آینده کشور انتقال داده شود با رهبری های امام بزرگوار و مقام معظم رهبری و رشادت های رزمندگان، جانبازان و شهدای گران‌قدر بوده است.

 

وی با اشاره به دستاوردها انقلاب در حوزه بسیج و سپاه، عنوان کرد: نزدیک به 40 سال است که از تشکیل انقلاب اسلامی می گذرد و سپاه و بسیج که مهم‌ترین نهاد در صیانت از این انقلاب است تاکنون نقش خود را برای صیانت از این انقلاب به خوبی ایفا کرده اند.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه سپاه و بسیج در دفاع مقدس خوش درخشیده است به‌طوری که اکثر شهدای کشور، مربوط به سپاه و بسیج هستند، تأکید کرد: سپاه و بسیج بعد از دفاع مقدس در سازندگی کشور، محرومیت زدایی، کمک به دولت ها، بصیرت افزایی مردم، تلاش در جهت حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی، عرصه علمی و در توسعه فرهنگ اقتصاد مقاومتی و... نقش مؤثر خود را ایفا کرده است.

 

وی همچنین در ادامه بیان کرد: سپاه و بسیج شهرستان خلیل آباد همراه و همگام با سراسر کشور در همه موضوعات مطرح شده کارنامه قابل قبولی را دارد و با تمام توان از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع خواهد کرد.

 

فتوحی در پایان با بیان اینکه بیش از 60 عنوان برنامه فرهنگی، ورزشی، اقتصاد مقاومتی، عمرانی و غیره به مناسبت دهه فجر در خلیل آباد برگزار شد، خاطرنشان کرد: به مناسبت دهه فجر برنامه های متعددی از جمله نهضت های روشنگری، بصیرت افزایی، محافل انس با قرآن، دیدار با خانواده شهدا، یادمان شهدا، غبارروبی مزار مطهر شهدا، گشت های بسیجی محله محور، مسابقات ورزشی و غیره برگزار شد.

 

انتهای پیام/