به گزارش صبح توس؛ جعفر رضوانی امروز در آئین بهره برداری از این پروژه ها، اظهار کرد: این طرح ها شامل؛ افتتاح ساختمان دهیاری روستای سرهنگ با زیر بنای 110 متر مربع و با اعتبار90 میلیون تومان، خانه عالم روستای سرهنگ با زیر بنای 85 متر مربع و با اعتبار 73 میلیون و 700 هزار تومان، و بهره برداری از کارخانه واحد لبنی، تولیدی شرکت ایلیا لبن پرتو‌پارس منطقه جلگه رخ و تبدیل آن به فرآورده های لبنی نیز می باشد.

 

بخشدار جلگه رخ تربت حیدریه در تشریح فعالیت این واحد تولیدی، گفت: این کارخانه فراورده های لبنی شامل؛ لخته پنیر به عنوان پنیر اولیه پیتزا، انواع خامه، کره پاستوریزه، پنیر پیتزا پروسس، ‌تولید نان نیمه آماده پیتزا و نان نیمه‌آماده پیراشکی را با جمع آوری شیر با ظرفیت روزانه به میزان 100 تن تولید می کند که با اعتبار دو میلیارد و 500 میلیون تومان و اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم 130 نفر توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.

 

وی افزود: طرح لوله گذاری پلی اتیلن 200 میلی متری در مزارع کشاورزی روستای سلطان آباد با اعتبار 115 میلیون تومان، برای‌81 بهره بردار، افتتاح کارخانه قالی شویی در روستای سلطان آباد در فضایی به مساحت 1100 متر مربع و با اعتبار 350 میلیون تومان و فراهم کردن زمینه اشتغال ‌15نفر به طور مستقیم و چند طرح دیگر از جمله پروژه های بود که به بهره برداری رسید.

 

همچنین رییس جهاد کشاورزی تربت حیدریه در این مراسم گفت: دهه فجر امسال 48 پروژه لوله گذاری به مساحت 87 هزار و 450 متر و به ارزش 30 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

 

محمدرضا عباسپور افزود: از این میزان اعتبار، 22 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و بقیه از محل خودیاری بهره برداران بخش کشاورزی صورت گرفته است.

 

وی تصریح کرد: طرح لوله گذاری قنات روبی بایگ در بخش بایگ به طول 500 متر، لوله گذاری چاه عمیق بوری آباد بخش مرکزی به طول سه هزارو 500 متر، لوله گذاری در بخش کدکن به طول سه هزار و 500 متر و همچنین 850 متر کانال انتقال آب و نیز لوله گذاری به طول سه هزار متر در بخش رخ عنوان این لوله گذاری ها است.

 

عباسپور همچنین اظهار کرد: در این ایام همچنین یک واحد تولید انواع مواد لبنی با سرمایه 40 میلیارد افتتاح شد که از این میزان 30 میلیار آورده شخصی و 10 میلیارد تسهیلات بانکی بوده است.

 

به گفته وی: این واحد تولیدی چهارمین کارخانه تولید مواد لبنی در شهرستان تربت حیدریه است.

 

انتهای پیام/