به گزارش صبح توس؛ علی اصحابی صبح امروز در حاشیه بازدید از اقامتگاه های بوم گردی روستای هدف گردشگری ریاب در گناباد، گفت: تقویت و توسعه مشاغل روستایی با هدف کسب و کارهای پایدار در این مناطق از اهداف مهم صندوق کارآفرینی امید است.

 

وی افزود: در این راستا در تفاهم نامه مشترک بین این صندوق و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تسهیلات با اولویت بوم گردی و طبیعت گردی و تولیدات صنایع دستی به متقاضیان پرداخت می شود.

 

معاون ساماندهی و توانمند سازی صندوق کارآفرینی اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید کشور با پرداخت تسهیلات از ایجاد واحدهای تولیدی، کشاورزی، صنایع تبدیلی، فرش دستباف، ایجاد شبکه های مجازی فروش، شبکه حمل و نقل و تقویت زیرساخت های گردشگری در روستاها حمایت می کند.

 

وی افزود: به طرح های اشتغالزایی روستایی تا سقف 20 میلیارد ریال تسهیلات با بهره شش درصد پرداخت می شود.

 

اصحابی گفت: تسهیلات این صندوق در چارچوب اقتصاد مقاومتی، تاکیدات رهبر معظم انقلاب و برنامه ‌های دولت دوازدهم در اختیار جامعه هدف قرار می‌ گیرد و موجب توسعه کسب و کارهای خرد و اشتغالزا می‌شود.

 

معاون ساماندهی و توانمند سازی صندوق کارآفرینی با اشاره به اینکه روستای تاریخی و هدف گردشگری ریاب گناباد با یک هزار سال قدمت به عنوان یکی از قدیمی ترین روستاهای خشتی و گلی کشور است، تصریح کرد: خراسان رضوی جزو استان های نخست کشور در اجرای طرح های مشارکتی برای بهره گیری از تسهیلات این صندوق است.

 

وی افزود: شهرستان گناباد با توجه به پیشینه غنی تاریخی از مناطق بسیار مستعد برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر به شمار می رود و صندوق کارآفرینی امید با تسهیلات ارزان قیمت از توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال در این بخش حمایت می کند.

 

معاون ساماندهی و توانمند سازی صندوق کارآفرینی از پرداخت 10 میلیارد و 520 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی توسط این صندوق از ابتدای امسال تاکنون به 32 طرح متقاضی خبر داد و گفت: از این میزان سه میلیارد و 250 میلیون ریال به سه طرح اقامتگاه های گردشگری و بومگردی روستای تاریخی و هدف گردشگری ریاب پرداخت شده است.

 

انتهای پیام/