به گزارش صبح توس؛ سعید باستانی جمعه شب در ویژه برنامه دهه فحر در جمع مردم تربت حیدریه اظهار کرد: یکی از مهمترین مسائل مطرح شده در دوران انقلاب اسلامی که رهبر معظم انقلاب بارها بر آن تاکید دارند امنیت پایدار در نظام اسلامی است که باید ابعاد مختلف آن مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

وی تصریح کرد: ملت ایران در شرایطی انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند که کشور اوضاع مناسبی نداشت و به علاوه آنکه دقیقا بعد از دو سال از انقلاب هشت سال جنگ نظامی را بر این کشور تحمیل کرده و خسارت ۴۰ میلیارد دلاری در آن زمان را برای ما به بار آورد.

 

 

باستانی با بیان اینکه در آن سالهای سخت ما هزینه فروش ۲۰ سال نفت کشور را بابت خسارتی که دشمن بر این کشور تحمیل کرده پرداخت کردیم، اضافه کرد: این در شرایطی است که ما بهترین افراد و نخبگان و اندیشمندان انقلاب اسلامی را هم در دوران جنگ و هم در زمره شهدای ترور از دست دادیم.

 

 

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی یکی از مهمترین مولفه های امنیت پایدار را وحدت ملی عنوان کرد و افزود: این موضوع زمانی بیشتر اهمیت دارد که بدانیم دشمن در پی القای ناامیدی و ناکارآمدی نظام اسلامی است.

 

 

وی خاطرنشان کرد: امنیت پایدار دارای دو مولفه اقتدار ملی و وحدت ملی است و هر کدام ابعاد مختلفی دارد.

 

 

باستانی از قوت ملی به عنوان نخستین مولفه در عرصه اقتدار ملی یاد کرد و افزود: صبر و شهامت ملت ایران ناشی از قوت ملی است و این مهم بر گرفته از ارزشها و باورهای دینی این مردم است که در تمام مراحل انقلاب به نحو مطلوب انجام شده است.

 

 

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، قدرت ملی را در عرصه های نظامی، علمی و پزشکی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی عنوان کرد و افزود: در این عرصه ها هم موفق عمل کردیم به طوریکه اکنون قدرت نظامی نخست منطقه هستیم و در عرصه های علمی، نانو و پزشکی هم در جهان دارای رتبه های خوبی هستیم.

 

 

وی از وحدت ملی به عنوان دومین مولفه امنیت پایدار یاد کرد و گفت: وحدت ملی یعنی استراتژی نظام و در یک مسیر قرار گرفتن همه آحاد جامعه؛ اما با سلایق متعدد.

 

 

باستانی گفت: دشمن تنها راه نفوذ به درون انقلاب اسلامی را در عدم وحدت ملی جستجو می کند و علی رغم همه کاستی ها و کمبودها و نقاط ضعف، بزرگان و نخبگان جامعه موظفند دستاوردها و ارزشهای انقلاب را به نسلهای آینده منتقل کنند.

 

 

انتهای پیام/