به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام مظفر تاجی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه چناران ضمن دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار داشت: تجلی حماسه حضور درصحنه‌های انقلاب از همان ابتدای پیروزی و شعارهایی که به پشتوانه شعور و ایمان و بصیرت یک ملت منسجم و بیدار در جریان راهپیمایی‌های مختلف داده شده و می‌شود، همواره ترجمانی از اقتدار و راست‌قامتی نظام و انقلاب اسلامی می‌باشد که شکوهمندانه و باصلابت دنبال گردیده است و البته نباید غفلت کرد که قطار انقلاب اسلامی هرچه بر ریل ارزش‌ها و آرمان‌های مکتبی و ارزشی به فضل الهی و با پشتیبانی توده‌های مردم به‌پیش می‌رود، به‌موازات دامنهٔ گسترده‌ای که در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی پیدا می‌کند، به‌طور طبیعی با موانع و تهدیدات گوناگون دشمنانش نیز مواجه می‌شود.

 

امام‌جمعه چناران ادامه داد: شرایطی که اکنون در منطقه و جهان شاهد آن هستیم، خبر از فتنه‌ها و توطئه‌های جدیدی از طرف جبهه استکبار و صهیونیزم علیه جمهوری اسلامی و ملت ایران دارد.

 

وی افزود: دشمنان انقلاب اگر روزی شیوه و شگردشان تنها تهدید مستقیم در برهه‌ای از زمان (جنگ تحمیلی) و در برهه‌ای دیگر به‌صورت جنگ‌های نیابتی با راه‌اندازی فتنه‌هایی همچون داعش و تکفیر علیه جریان بیداری و مقاومت اسلامی با محوریت ایران دنبال می‌گردید، اکنون آرایش و صف‌بندی‌ها، نشان می‌دهد که جبهه استکبار به رهبری آمریکای جنایتکار ممکن است تهدید و جنگی تمام‌عیار و به‌صورت ترکیبی (مستقیم و نیابتی) و نیز سخت و نرم را علیه جمهوری اسلامی تدارک دیده باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: حال در چنین شرایطی آیا حضور آحاد مردم و توده‌های میلیونی امت حزب‌الله در راهپیمایی عظیم و راهبردی و استراتژیک 22 بهمن از اهمیت و ویژگی خاصی برخوردار نیست؟! حضور پرشور میلیونی مردم مانند آبی است که بر روی آتش فتنه‌ها ریخته می‌شود و باعث یأس و ناامیدی و عقب‌گرد دشمنان ملت ایران می‌گردد.

 

 حجت‌الاسلام تاجی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار هما فران نیروی هوایی با ایشان گفت: 22 بهمن امسال با توجه به شرایط خاص داخلی و منطقه‌ای و بین‌المللی و هجمه‌ها و آرایش مرموز و گسترده همه دشمنان ملت ایران، از ویژگی خاصی برخوردار است و لذا انتظار می‌رود همه آحاد مردم شریف ایران برای عزت و سربلندی بیشتر ایران اسلامی در این حماسه و جشن ملی 22 بهمن، حضور پیدا کنند.

 

 وی بر هرچه منسجم‌تر و باشکوه‌تر برگزار نمودن راهپیمایی 22 بهمن، تأکید کرد و گفت: رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) فرموده‌اند؛ «امسال به لطف الهی، ۲۲ بهمن از آن ۲۲ بهمن‌های تماشایی خواهد بود..»

 

دستاوردهای چهار دهه انقلاب

 

 وی با اشاره به دستاوردهای چهار دهه انقلاب اسلامی گفت: فرهنگ مقاومت و ظلم‌ستیزی ایران اسلامی که همواره خود را حامی ملت‌های مظلوم جهان معرفی کرده است با تکیه‌بر نیروی ایمان و اراده ملی و اتحاد و یکپارچگی داخلی توانسته است جمهوری اسلامی را به‌عنوان بازیگر مستقل تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی مطرح و قدرت ترسیمی ابرقدرت‌ها و به‌ویژه آمریکای جنایتکار را با چالش و ناکارآمدی جدی مواجه سازد.

 

خطیب جمعه چناران بیان کرد: با پیروزی انقلاب هیمنه و قدرت پوشالی آمریکا از بین رفت و ازاین‌روست که شیطان بزرگ از همان ابتدای انقلاب اسلامی سیاست‌ها و طرح‌های پلید خود را به امید بازگشت به آن دوران و حضور در ایران، پیاده و اجرا نموده است غافل از اینکه بدنه انقلاب و آحاد مردم در راه اقتدار و عزت انقلابشان تا پای جان ایستاده‌اند و روند رویدادها در مسیری قرار گرفته که باقدرت یابی هرچه بیشتر انقلاب اسلامی زنگ‌های فروپاشی رژیم‌های سلطه و در رأس آن آمریکای جهان خوار و رژیم صهیونیستی طنین‌انداز خواهد شد.

 

آسیب‌های امروز جامعه ناشی از فاصله گرفتن مدیریت از اکسیر تقوا است

 

امام‌جمعه چناران بیان داشت: هدف غایی از انقلاب 57 و روح حاکم بر اندیشه سیاسی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، اصالت بخشیدن به دین و مکتب و اخلاق محوری و تقوا مداری در اداره حیات اجتماعی و سیاسی ملت شریف و مسلمان ایران بود و اما اکنون‌که پس از 39 بهار از عمر بابرکت انقلاب اسلامی و در آخرین سال دهه چهارم انقلاب (دهه پیشرفت و عدالت) به ارزیابی این اصل راهبردی و آثار میدانی آن در کف جامعه انقلابی و اسلامی می‌نشینیم، در کنار همه دستاوردها و موفقیت‌های خیره‌کننده، متأسفانه آسیب‌هایی را نیز مشاهده می‌کنیم که ناشی از زاویه گرفتن و یا فاصله گرفتن سیاست از دیانت و یا مدیریت از اکسیر تقوا می‌باشد؛ یعنی در هر ساحتی از اقتصاد، فرهنگ، امنیت اخلاقی، خانواده و سبک زندگی، مدیریت‌های خرد و کلان و بالاخره آموزشی و تربیتی، به میزان شکاف و فاصله بین دو محور سیاست و دیانت و مدیریت و تقوا، شاهد بروز چالش‌ها، غفلت‌ها و آسیب‌هایی هستیم.

 

با انقلاب، بنیان‌های ضد دینی در ایران فروریخت

 

حجت‌الاسلام تاجی با رد شبهات دشمنان انقلاب اسلامی در القای این دروغ بزرگ که بعد از انقلاب اسلامی به دلیل حاکمیت حکومت دینی در ایران، میل به دین‌داری کاهش و دین‌گریزی افزایش‌یافته است، گفت: یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران در داخل و خارج کشور، در حوزه دین‌داری بوده است زیرا انقلاب ایران نشانگر آغاز دوره حکومت بر مدار دین توحیدی، نبوت و امامت و پایان اندیشه سوسیالیزم شرق و شکست مبانی لیبرالیزم غربی بود.

 

وی ادامه داد: اسلام زدایی ازیک‌طرف و ترویج فرهنگ غربی از طرف دیگر، از اولویت‌های کاری دستگاه‌های فرهنگی رژیم گذشته بود. رادیو و تلویزیون، تئاتر و سینما، مطبوعات و کتاب، آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، همگی مأموریت داشتند تا فرهنگ ضد اسلامی غربی را برای تغییر سبک زندگی ایرانیان از یک زندگی اسلامی و ملی به یک زندگی با سبک غربی ترویج کنند.

 

وی افزود: دربار و خاندان پهلوی خود پیشتاز ترویج فرهنگ مبتذل و غیراخلاقی غربی در ایران بودند. مراکز فساد و فحشا به‌طور علنی برپا بود و عناصری از خود دربار و خاندان پهلوی در پشت‌صحنه این مراکز حضور فعالانه داشتند. در چنین شرایطی انقلاب اسلامی ایران در سایه رهبری فقیهی جامع‌الشرایط به پیروزی رسید که نه‌تنها مظاهر غیراخلاقی و بنیان‌های ضد دینی را در جامعه ایران - که حاکمیت پهلوی بر تداوم آن‌ها اصرار داشت - فروریخت بلکه الهام‌بخش حرکت‌های دین خواهانه در مناطق مختلف جهان حتی کشورهای غربی شد.

 

موضع عزتمندانه رئیس‌جمهور در مذاکره ناپذیری توان موشکی

 

امام‌جمعه چناران ضمن تقدیر از رئیس‌جمهور، به خاطر موضع قدرتمند و عزتمندانه در برابر توطئه‌های دشمنان به‌ویژه دسیسه‌های شیطان بزرگ آمریکا گفت: رئیس‌جمهور در شرایطی بر لزوم تقویت بنیه دفاعی و مذاکره ناپذیر بودن توان دفاعی و موشکی کشورمان تأکید کرد که فرانسوی‌ها در اقدامی وقیحانه مذاکره درباره برنامه موشکی و مسائل منطقه‌ای ایران را به‌عنوان شروط امانوئل مکرون رئیس‌جمهور این کشور برای سفر به تهران اعلام کرده بودند که شاید ازاین‌جهت اهمیت سخنان رئیس‌جمهور را دوچندان کرده بود.

 

باج‌خواهی فرانسه برای ارتباط سیاسی و تجاری با ایران

 

وی بابیان اینکه شرط‌گذاری فرانسه برای سفر ماکرون به ایران مصداق آشکار باج‌خواهی برای روابط سیاسی و تجاری است، گفت: امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه درخواست کرده است که طی سفر خود به ایران در روزهای آینده با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ملاقات کند و در پایان سفرش به تهران، با همتای ایرانی خود نشستی مطبوعاتی برگزارد و در آن نشست اعلام کند که ایران در موضوع برنامه موشکی حاضر است پشت میز مذاکره بنشیند و همچنین یک میز جدید برای مذاکره سه‌جانبه ایران، آمریکا و عربستان پیرامون مسائل منطقه، جریان مقاومت و یمن تشکیل دهد.

 

 حکم قتل سلمان رشدی ماهیت فرهنگی داشت

 

حجت‌الاسلام تاجی با اشاره به سالروز حکم قتل سلمان رشدی از سوی امام خمینی (ره) گفت: تألیف کتاب «آیات شیطانی»، با توجه به حجم و گستردگی تبلیغاتی که در جهت جا انداختن نام «سلمان رشدی» به‌عنوان نویسنده‌ای موفق و آگاه صورت گرفت، بدون شک سرآغازی قابل‌تأمل درروند رویارویی غرب با انقلاب اسلامی است.

 

خطیب جمعه چناران عنوان کرد: اگرچه در آغاز، غرب می‌کوشید تا این مسئله را به موضوعی سیاسی تبدیل کند و ایران را، ازنظر سیاسی، به نقض حقوق بشر و توهمات دیگری ازاین‌دست متهم سازد، اما روند رو به تزاید بیداری‌های اسلامی در جهان کنونی از اندونزی تا مغرب، نشان داده که غرب در این عرصه نیز شکست‌خورده است. با این شکست غرب، ماجرای سلمان رشدی اکنون ماهیت واقعی خود را که همانا ماهیتی فرهنگی است، در ازدحام مناقشه آلود سیاسی بازیافته است.

 

انتهای پیام/