به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی و تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر تصریح کرد: یکی از دشوار ترین کارها در آخر الزمان حفظ دین است؛ چراکه زمینه های غفلت و بی تقوایی فراوان بوده و انجام گناه بسیار آسان شده است.

 

وی دروغگویی را یکی از معضلات جامعه امروزی دانست و تشریح کرد: دروغ بزرگترین آفت است که کلید همه بدبختیها و بیچارگی های ماست، متاسفانه این امر در میان ما عادی و رایج شده و برخی از مسئولان و مردم گرفتار آن هستند.

 

امام جمعه درگز با اشاره به فعالیت احزاب مختلف در سطح کشور، تاکید کرد: همه ما باید حق مدار بوده و تفکر حزب مدارانه را کنار بزنیم؛ چراکه تمامی اعمال با میزان حق سنجیده شده و طرفداری مطلق و یا ضدیت مطلق از احزاب بر خلاف اسلام است.

 

حجت الاسلام ایروانی گفت: دهه فجر از جمله ایامی است که خدای متعال نعمت خویش را تمام کرد و نظامی با بهترین سکاندار و بهترین امت در اختیار ما قرار داد، رهبری که با واسطه از طرف خدا تعیین شده و مردمی که تا پای جان از این نظام و انقلاب دفاع می کنند.

 

وی افزود: دشمن ما برای هجمه علیه نظام و ایجاد ناامیدی در کشور، مایوسانه و از سر ذلت و خواری به هر اهرم و ابزاری دست آویز می شود؛ اما مردم ما با حضور حماسی خود در راهپیمایی 22 بهمن دشمن را شگفت زده کرده و او را در دریای قدرت این نظام غرق خواهند کرد.

 

امام جمعه درگز گفت: مردم ما با تحریم و تهدید ناامید نمی شوند؛ چراکه آنها امیدوار هستند به لطف الهی. این نظام مقتدر به زودی با تحویل پرچم انقلاب اسلامی به دستان پربرکت امام زمان(عج) عالم را فرا خواهد گرفت و آینده دشمنان چیزی جز نابودی و ذلت نخواهد بود.

 

حجت الاسلام ایروانی عنوان کرد: امروز نقدهایی نسبت به نظام وارد می شود؛ اما باید بدانیم اصل این نظام و این سطح از اقتدار و عظمت، ما را از کدام مرتبه ذلت به چه عزت و اقتداری رسانده است. قدرت های نظامی دنیا ارام ننشسته و تحمل شکست در برابر قدرت خدا و دین و ایمان را ندارند.

 

وی تاکید کرد: آن چیزی که دشمن را سر میز مذاکره آورد، قدرت و پیشرفت علمی ما بود، دستیابی به فناوری هسته ای، سلولهای بنیادی، انرژی های نو و رادیو داروها آن هم در شرایط فعلی تحریم های جهانی علیه ایران دلیلی جز باور داشتن ظرفیت و استعدادهای داخلی نداشت.

 

امام جمعه درگز ابراز داشت: امروز شهدای مدافع حرم و شهدای هسته ای نشان از همین موفقیت دارد که نظام جمهوری اسلامی ایران توانسته آرمان های خود را به نسل بعد منتقل کند.

 

حجت الاسلام ایروانی اظهار کرد: مسائلی که بیان شد به این معنا نیست که هیچ گونه مشکلی نداریم، مشکلات مختلفی در کشور وجود دارد که ریشه آنها ضعف مدیریتی مسئولان داخلی است.

 

وی ضمن بیان اینکه مسئولان نباید اجازه دهند کسی به عنوان مفسد اقتصادی آبروی نظام را زیر سوال ببرد تبیین کرد: راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور، توجه به راهبرد کلانی است که مقام معظم رهبری در سخنان خود به آن اشاره دارند، ما امروز به مدیران جهادی و قوای مقام در برابر فساد اقتصادی نیاز داریم.

 

امام جمعه درگز در پایان با اشاره به واکنش به رئیس جمهور در برابر مقامات آمریکایی خاطرنشان کرد: قدرت دفاعی ما قابل مذاکره نیست و به هر میزان به تقویت نیروی دفاعی و نظامی احتیاج داشته باشیم آن را انجام خواهیم داد.

 

انتهای پیام/