به گزارش صبح توس؛ مهدی پسنده، شاعر آیینی، انقلابی و پرآوازه شهرستان خلیل آباد، شب گذشته بعد از سال‌ها مجاهدت در راه فرهنگ و هنر و شاعری به لقاء الله پیوست.

 

پسنده، روز گذشته در حال سرودن اشعار انقلابی خود در یکی از برنامه های فرهنگی شهرستان بود که دچار عارضه قلبی شد و تلاش ها برای احیاء وی به ثمر ننشست و به دیار باقی شتافت.

 

مهدی پسنده از جمله شاعران پیشکسوت خلیل آباد بود که سالیان دراز به فعالیت‌های فرهنگی و هنری در حوزه انقلاب پرداخته بود.

 

علی توکلی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس ضمن تأیید این خبر اظهار داشت: با دریغ و تأسف با خبر شدیم حاج مهدی پسنده، شاعر متعهد آئینی و انقلاب پیشکسوت شهرستان خلیل آباد به دیار باقی شتافت.

 

وی با بیان اینکه اشعار انقلابی و مردمی مهدی پسنده همواره مزّین به ارادت به خاندان اهل بیت علیهم السلام و یاد آور خاطره های دوران انقلاب و دفاع مقدس بود، خاطرنشان کرد: طبع شیرین و بی تکلف آن مرحوم که به گفته خودش "نجوای دل " بود و از چشمه خروشان ارادت قلبی اش به اهل بیت (ع) و شیفتگی اش به انقلاب و ولایت می جوشید، حلاوتی دو چندان به سروده های این شاعر دل‌سوخته ائمه اطهار(ع) بخشیده بود و مصداق بارز "سخن کز دل برآید، لاجرم بر دل نشیند " بود.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیل آباد ضمن تسلیت درگذشت این شاعر آئینی و انقلاب اسلامی را به عموم مردم شهرستان بویژه جامعه فرهنگی و ادبی شهرستان خلیل آباد، تصریح کرد: قسمتی از اشعار این شاعر متعهد، مداح و مرثیه سرا و انقلابی، در قالب کتابی با عنوان "نجوای دل " گردآوری شده است.

 

انتهای پیام/