به گزارش صبح توس؛ هادی شوشتری عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در حوزه سرمایه گذاری دو تا سه پروژه پیشنهاد و مطرح شده است که احداث پتروشیمی از سوی وزرات نفت با موافقت اصولی روبرو شده و درصدد جذب سرمایه گذار برای اجرای این پروژه می باشیم.

وی ادامه داد: طبق پیش بینی انجام شده در وزارت نفت، یک میلیارد و 200 میلیون یورو اعتبار برای احداث یک واحد پتروشیمی نیاز است اما بنابه دلایلی تصمیم برآن شده که این مبلغ همزمان برای دو پروژه تعریف شود.

وی با بیان اینکه احداث پتروشیمی در قوچان یک نیاز و برنامه واقع بینانه محسوب می شود، افزود: تاکنون جلسات متعددی با مسئولین وزارت نفت به ویژه معاونت برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربنی برگزار و این وزارت خانه موافقت اصولی خود را اعلام کرده است.

شوشتری در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر کلنگ زنی مجتمع پتروشیمی در دهه 80 در قوچان و سرنوشت نافرجام این پروژه خاطر نشان کرد: تامین خوراک پتروشیمی و تامین آب پایدار به مدت 25 سال برای احداث یک پتروشیمی ضروری است و این ظرفیت ها در قوچان وجود دارد و در ان دوره نیز براساس این ظرفیت ها اقداماتی صورت گرفته بود و مقدماتی انجام شده بود اما این اقدامات منجر به صدور مجوز احداث پتروشیمی نشده بود.

نماینده قوچان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی عدم جذب سرمایه گذار در قوچان گفت: رایزنی هایی با بنیاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان برای سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی و دامپروری انجام شده است اما معتقدیم برای سرمایه گذاری در این شهرستان پیش نیازی به نام تصویب منطقه ویژه اقتصادی وجود دارد.

انتهای پیام/