به گزارش صبح توس؛ سرهنگ برات اویسی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی گزارش چند فقره سرقت سیم و کابل از شبکه هوایی در یکی از مناطق حاشیه شهر چناران، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار تیمی از پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان چناران افزود: کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با بررسی جغرافیایی زمانی و مکانی سرقت‌ها، گشت‌های هدفمندی را با همکاری دیگر واحدهای عملیاتی در مناطق آسیب‌پذیر آغاز کردند.

وی عنوان کرد: تیم رسیدگی‌کننده پرونده پس از چند روز تحقیقات میدانی به سرنخ‌های در خصوص تردد مشکوک 2 دستگاه سواری آل 90 و تیبا در محدوده سرقت‌ها دست یافتند و تحقیقات خود را در این خصوص متمرکز کردند.

اویسی خاطرنشان کرد: مأموران این فرماندهی سرانجام روز گذشته طی دو عملیات مجزا خودروهای موردنظر را شناسایی و در عملیات غافلگیرانه متوقف و در بازرسی از آن‌ها ابزار و ادوات سرقت سیم و کابل کشف کردند.

وی گفت: متهمان 25 و 27 ساله در بازجوئی اولیه منکر هرگونه جرمی بودند اما در ادامه بازجوئی‌های علمی پلیس به 21 فقره سرقت سیم و کابل از شبکه هوایی در شهرستان چناران، مه ولات، نیشابور و قوچان و فروش اموال مسروقه به فردی مال‌خر در شهر مشهد اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان چناران با اشاره به دستگیری مال‌خر خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

انتهای پیام/