به گزارش صبح توس؛داریوش ارجمند ظهر امروز در اولین مجمع عمومی دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در دانشگاه فردوسی مشهد دانش آموختم و شاگرد بسیاری از اساتید از جمله دکتر علی شریعتی بودم و درحقیقت هرچه آموختم از او آموختم.

 

وی افزود: دانشگاه فردوسی سنگ‌بنای زندگی مشترک من نیز شد و همسرم هم‌کلاس من بود و رقیب درسی هم نیز بودیم.

 

بازیگر سینما و تلویزیون اظهار کرد: دانشگاه فردوسی به‌سبب قرابت با حرم مطهر رضوی دانشگاهی تکرارناپذیر است و اساتید آن تنها اهل علم و آموزش نبودند و با روح ما سروکار داشتند.

 

وی افزود: تئاتر دانشگاهی را از این دانشگاه به سوی تمام دانشگاه‌های ایران پرتاب کردیم و اولین نمایش مذهبی را با عنوان  «یک بار دیگر ابوذر» در این دانشگاه به روی صحنه بردم.

 

ارجمند گفت: هنر دانشجویی ناب ‌ترین و خالص‌ترین هنری است که می‌تواند در دنیا وجود داشته باشد،.

 

وی افزود: در آن زمان دانشگاهیان دچار عادت و زمان‌زدگی نبودند و ار زمان خود جلوتر بودند.

 

این دانش‌آموخته دانشگاه فردوسی مشهد با انتقاد از اینکه در کارنامه‌ای که از دانشگاه فردوسی در این همایش ارائه شد بخش هنری غایب بود، خاطرنشان کرد: هنر دانشگاهی یک هنر پیشرو است و با هنر بازار متفاوت است.

 

وی افزود: آن زمان دانشجویان عجیبی در دانشگاه فردوسی مشهد حضور داشتند و از کلاس ما دانشجویان مبارز و اعدامی بسیاری بودند که حتی اگر خراشی به دیوار استکبار وارد کرده باشند سبب شد این دیوار زودتر از بین برود.

 

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: در سال 49 در اولین جشنواره هنری دانشجویان کشور در شیراز تیم هنری ما در تئاتر جایزه اول را گرفت.

 

وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه کارهای علمی، برنامه‌های فوق برنامه هنری در دانشگاه مشهد احیا شود افزود: اهداف علمی آن زمان به دلیل وجود افرادی تکرارناپذیر متفاوت بود و افتخار می‌کنم من و همسرم دانش‌آموخته دانشگاه فردوسی مشهد هستی.

انتهای پیام/