به گزارش صبح توس؛ محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی صبح امروز در مجمع عمومي دانش آموختگان دانشگاه  فردوسی مشهد ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: 40 سال گذشته دانشجویان این دانشگاه نقش پررنگی در حضور و پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشتند.

وی با بیان اینکه افتخارات دانشجویان دانشگاه فردوسی در حوزه علمی برتر کشور است افزود: 68 سال از عمر پرافتخار دانشگاه می گذرد و افتخار این است که 3 نفر از دانش آموختگان دانشگاه فردوسی در کابنه دولت هستند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: بیشترین انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه فردوسی مشهد است و افتخارات دانشجویان در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز ممتاز است.

وی افزود: دانشگاه فردوسی در عرصه حفظ معیارهای اسلامی مقام ممتازی دارد و در عرصه ورزشی قهرمان المپیاد ورزشی پسران کشور است.

کافی با اشاره به چشم انداز دانشگاه در سال 1400 و قرا گرفتن در جمع 500 دانشگاه برتر بین المللی، 10 دانشگاه برتر جهان اسلام و دومین دانشگاه بزرگ  کشور تصریح کرد: بر اساس ارزشیابی ها این دانشگاه رتبه اول در دیپلماسی علمی داشته و در کنار 23 هزار دانشجوی داخلی حدود 1400 دانشجوی بین المللی از 20 کشور دارد.

وی افتخار دانشگاه منابع انسانی دانست و افزود: به همین دلیل مرکز مفاخر دانشگاه یکی از ارکان اصلی دانشگاه است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: علاوه بر آموزش و پژوهش به عنوان مأموریت گذشته، امروز فناوری و نوآوری، کار آفرینی به این مأموریت ها اضافه شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال جاضر 120 شرکت فناور در داخل دانشگاه مستقر هستند و کسب و کار را به جامعه معرفی می کنند افزود: بر اساس تجربیات دانشگاه امروز نمی تواند توسط دولت اداره شود بلکه هر چه دانشگاه مردمی تر اداره شود بهتر می تواند در راستای اهداف خود حرکت کند.

انتهای پیام/